Dawid Liberda z sądeckiego *Elektryka* zwyciężył w konkursie. Nagroda to 8 tys. dolarów!

Uczeń sądeckiego technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Dawid Liberda zwyciężył w międzynarodowym konkursie. Jego praca została wybrana spośród 129 innych projektów!

wsb3

Dawid Liberda z sądeckiego Elektryka został laureatem międzynarodowego konkursu organizowanego przez Hackster.io z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. 

- Jego praca "Walle - Home Assistant" została wybrana spośród 129 innych projektów i prawie 1500 uczestników z całego świata! Nagroda przewidziana dla naszego zwycięzcy to 8 tysięcy dolarów, a także sesje coachingowe Kickstartera - informuje nauczycielka, Ewa Bereś.

- Konkurs organizowany przez Hackster.io dał mi możliwość zaprezentowania własnych umiejętności, a wygrana udowodniła, że projekt jest wart dalszego rozwijania. Myślę, że to dobra okazja, abym teraz zaczął myśleć pod kątem założenia własnego startupu i spróbował wprowadzić swój produkt na rynek - mówi Dawid Liberda.

Chłopak pracuje nad "Walle - Home Assistant" wraz ze swoim zespołem już od kilku miesięcy. Jeden z pierwszych prototypów urządzenia został zaprezentowany podczas VII Pikniku Naukowego w Elektryku - 1 grudnia 2017 roku.

- Mój projekt to asystent domowy, czyli urządzenie, na którym mamy wyświetlone informacje przydatne do lepszej organizacji naszego dnia - zdradza młody wynalazca. - Ukazana jest tam aktualna data z godziną, wydarzenia synchronizowane z kalendarza Google, pogoda wraz z prognozą oraz sekcja dla newsów.

- Mamy tam także możliwość sterowania automatyką domową. Posiadam własne kontrolery oświetlenia oraz centralnego ogrzewania (kontrola pieca gazowego). Oprócz tego urządzenie posiada wbudowanego asystenta głosowego Amazon Alexa, przez który możemy sterować automatyką.

Szczegółowy opis (w języku angielskim) projektu Dawida poznać można tutaj - www.hackster.io

Mieszkaniec Moszczenicy Wyżnej przyznaje, że nie jest jeszcze pewien, na co dokładnie przeznaczy nagrodę. Z pewnością będą to jednak wydatki związane z rozwojem projektu. Część pieniędzy przeznaczona zostanie też na pokrycie kosztów jakie uczeń Elektryka poniósł projektując urządzenie.

Okazuje się, że wygrana w konkursie jest dla Dawida rewelacyjnym prezentem urodzinowym, gdyż jutro chłopak kończy 19 lat.

Gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję, że projekt uda się wprowadzić w życie.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.