Darmowe konto bankowe – jak wybrać najlepsze?

Darmowe konto bankowe – jak wybrać najlepsze?

Darmowe konto bankowe to najlepsze narzędzie, na jakie można trafić w banku. Przyspiesza wiele procesów, ułatwia zarządzanie pieniędzmi, a dodatkowo bywa całkowicie bezpłatne. Jak wybrać najlepszą ofertę? Oto najważniejsze informacje o kontach bankowych!

Gdzie szukać darmowych kont bankowych?

Darmowe konta bankowe to popularna oferta wielu banków, która ma zachęcać klientów do zakładania rachunków osobistych w danej placówce. Gdzie szukać najkorzystniejszych? Pomocne może być użycie internetowych narzędzi takich jak rankingi kont bankowych. Jedne z nich znajdują się pod adresem internetowym https://www.bankier.pl/smart/ranking-darmowych-kont-bankowych – jest tam też aktualne zestawienie propozycji na rynku.

Ranking ma prostą budowę – każda oferta przybiera formę osobnego kafelka, na którym znajdują się następujące informacje:

  • nazwa i logo banku;
  • nazwa oferty;
  • koszt posiadania konta;
  • koszt posiadania karty;
  • koszt korzystania z bankomatów;
  • bonus dla klienta.

Dodatkowe informacje są wyróżnione w postaci ramki danej propozycji, dlatego można łatwo zauważyć, co dodatkowo ją wyróżnia.

Jeśli któraś z propozycji bankowych będzie bardziej interesująca, użytkownik w prosty sposób przejdzie na stronę internetową placówki, klikając w przycisk „Dalej” znajdujący się przy każdej z nich.

Oferty do rankingu dobierane są na podstawie czynników przedstawionych w kafelkach. Przy tym brane są pod uwagę takie kwestie jak potencjalne opłaty związane z posiadaniem konta i niezbędnych narzędzi, a także, na jaki bonus pieniężny może liczyć klient. W rankingu biorą udział jedynie placówki bankowe oraz sprawdzone podmioty, dlatego użytkownicy nie muszą bać się oszustwa lub próby wyłudzenia ich danych.

Zalety posiadania konta bankowego

Konto bankowe narzędzie, które ułatwia i przyspiesza operowanie posiadanymi środkami w formie bezgotówkowej. Taki rachunek pozwala na wykonywanie wielu operacji bankowych w sposób mobilny, niezależnie od tego, czy chodzi o opłacenie czynszu, spłatę zadłużenia, zapłacenie za zakupy w Internecie lub kartą w sklepie czy zwyczajnie trzeba komuś oddać pożyczone pieniądze.

ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy) sprawia, że nie potrzeba więcej niż kilka kliknięć, aby środki trafiły w odpowiednie miejsce. Cały proces dodatkowo ułatwia możliwość korzystania z usług mobilnych i transakcji na telefon, które nie wymagają korzystania z numeru konta bankowego.

Dokonanie takich przelewów to łatwy i szybki sposób na korzystanie z własnych pieniędzy, co jeszcze bardziej można odczuć, gdy porówna się go z tradycyjnym wykonywaniem opłat.

Posługując się wyłącznie gotówką, trzeba iść z odliczonymi środkami do wybranego urzędu i prawdopodobnie odstać trochę czasu w kolejce, aby w końcu móc zrealizować opłaty.

Warto zaznaczyć, że praca takich miejsc zazwyczaj jest ograniczona czasowo i zrealizowanie niektórych z nich mogłoby być trudne do wykonania na ostatnią chwilę. Przelew można z kolei zrobić praktycznie o każdej porze, nawet wtedy, gdy ktoś przypomni sobie o rachunkach na chwilę przed upływem terminów.

Korzystanie z usług bankowych jest też w pełni bezpieczne – każdą operację specjalnie się szyfruje, dlatego jej przejęcie w trakcie realizacji pozostaje niemal niemożliwe.

W końcu posiadanie konta bankowego to ogromna wygoda w porównaniu do przechowywania gotówki w szufladach. Nie dość, że w każdej chwili ma się dostęp do własnych oszczędności, to mogą one na siebie zarabiać. Wiele banków proponuje swoim klientom konta z możliwością oszczędzania. Po wpłaceniu konkretnej kwoty pieniądze cały czas na siebie pracują i można odzyskać niewielki procent z tego, co przechowuje się w instytucji.

Warto także zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo konta, w sytuacji np. kradzieży danych lub karty. Jeśli złodziej przejąłby portfel, w którym znalazłby tylko plastik służący do płacenia, tak naprawdę zostałby z niczym. Dlaczego? W chwili, gdy właściciel konta zadzwoni na infolinię, bank natychmiastowo blokuje cały profil i uniemożliwi wykonanie jakiejkolwiek operacji. Nawet jeśli znałby PIN do karty, nie byłby zdolny do żadnej operacji.

W sytuacji, w której przestępca trafiłby na portfel wypchany gotówką, jego właściciel z pewnością byłby bardziej stratny.

Darmowe konto i bonus gotówkowy – czy to bezpieczne?

Wielu klientów, widząc ofertę darmowego konta, za którą dodatkowo nie trzeba zapłacić, może stać się podejrzliwa o bezpieczeństwo całej promocji. Warto jednak zacząć od tego, że banki są podmiotami zaufania publicznego – ich skuteczne działanie wiąże się z zaufaniem konsumentów, którzy godzą się im przekazywać pieniądze.

Gdyby taka instytucja dopuściła się jakichkolwiek nieścisłości, w szczególności w kwestii pieniędzy, bardzo szybko by się to na niej negatywnie odbiło. Prawdopodobnie wielu z dotychczasowych klientów zwyczajnie zrezygnowałoby z jej usług, tym samym zabierając swój kapitał trzymany w banku, co byłoby ogromnym ciosem w sprawne działanie oddziału.

Dlaczego placówka rozdaje pieniądze? Jest to forma inwestycji, która musi być opłacalna. Zachęceni klienci zakładają konta i są spore szanse na to, że skoro już otworzyli rachunek, zostaną na dłużej i będą zainteresowani ze skorzystania z innych produktów bankowych lub przelania większej ilości środków.

Kto może mieć darmowe konto bankowe?

Darmowe konto bankowe to popularne narzędzie, z którego mogą skorzystać praktycznie wszyscy. Coraz częściej poza tradycyjnym ROR-em można spotkać także takie dostosowane do potrzeb osób w różnym wieku.

Popularnością cieszą się konta dla młodych i seniorów. Są one zwolnione z opłat i pozostają dostosowane do potrzeb zarówno młodych dorosłych, wkraczających w świat samodzielnej bankowości, jak i osób starszych, które korzystają z ROR-ów na inną skalę.

Częstą opcją wydają się także konta dziecięce, zakładane przez rodziców. Jest to praktyczna forma nauki obsługi pieniądza i pierwszy kontakt z bankowością elektroniczną dla malucha.

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama