Dariusz Popiela nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Dariusz Popiela nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Dariusz Popiela – sądeczanin, który nie tylko na arenie sportowej, ale w życiu codziennym, realizuje idee olimpijskie. Jest kajakarzem górskim, medalistą mistrzostw świata, dwukrotnym mistrzem Europy. Od lat angażuje się w ważne społeczne inicjatywy. Jego ambicją jest powstrzymywanie rozprzestrzeniania się niezgodnych z zasadami olimpijskimi i życia społecznego stereotypów. Potępia zachowania ksenofobiczne, antysemickie, rasistowskie. Wspiera dialog wielokulturowy oraz wielowyznaniowy. Autor projektu „Ludzie, Nie Liczby”.

Współpracuje ze Stowarzyszeniem Sztetl nominowanym w roku 2022 do Nagrody Polin. Z jego inicjatywy, w 2022 r. na terenie dawnego getta w Nowym Sączu odsłonięto Skwer Pamięci – w betonowe ściany wmurowano tablice z imionami i nazwiskami prawie 12 tysięcy sądeckich Żydów.

Oddaj swój głos!

V edycja Rankingu im. Danuty Szaflarskiej Genialni Lokalni Globalni - GŁOSOWANIE Publiczności. Dziennie można oddać jeden głos. Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem”, a potem – ZAGŁOSUJ. Głosowanie trwa od 16 lutego (godz. 00:01) do 5 marca (godz. 23:59).

Share on twitter
Share on facebook