Fura dobra dla rodzinnego domu dziecka Marii i Pawła Polańskich. Mikołaj miał gest! [film]

Maria i Paweł Polańscy od lat starają się zapewnić pełen miłości dom dzieciom w różnym wieku. Pomagają najmłodszym dorastać w rodzinnej atmosferze, ale tym razem to ktoś postanowił pomóc im. Rodzina otrzymała wspaniały świąteczny prezent, a Mikołajem okazała się być firma Newag, która w akcję zaangażowała też kilka innych sądeckich przedsiębiorstw.

Państwo Polańscy zostali rodziną zastępczą w 2004 roku. Po kilku latach stali się rodziną zastępczą zawodową, by następnie przekształcić się w rodzinny dom dziecka, a w 2010 roku w placówkę opiekuńczo-wychowawczą typu rodzinnego. Trzy lata temu pani Maria zamieściła informację o potrzebach Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 na ogólnopolskim portalu Domy Dziecka. Samochód państwa Polańskich, którym dzieci jeźdżą do szkoły i na wycieczki z przybranymi rodzicami, wymagał całkowitego remontu.

W tym roku firma Newag postanowiła spełnić marzenie rodziny i wyremontować pojazd. Po niemal miesięcznych pracach Volkswagen Transporter trafił w ręce rodziny jak nowy. Jednak na rodzinę czekały także inne niespodzianki, jak na przykład bagażnik pełen produktów spożywczych. Wszystkie dzieci otrzymały też po prezencie tylko dla siebie. Było to spełnienie ich marzeń opisanych w listach do Świętego Mikołaja.

Państwo Polańscy nie kryli wzruszenia, kiedy przekazano im prezenty.

–  To jest ogromny dar serca, który otrzymaliśmy od ludzi – mówiła pani Maria.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji była firma Newag, która zasponsorowała części samochodowe do pojazdu użytkowanego przez podopiecznych domu dziecka. Bezpłatnej naprawy samochodu podjęła się firma Ford Wikar z Nowego Sącza. Tam znalazło się potrzebne zaplecze oraz ludzie, którzy wykonali prace mechaniczne i blacharskie. Warto wspomnieć też, że szybami do pojazdu zajęła się firma Nordglass, natomiast świetnie zamontowane i wyważone opony to zasługa firmy PitStop.

Brak mi słów. To w jakim stanie oddaliśmy samochód, a w jakim otrzymaliśmy… – kręcił z niedowierzaniem głową pan Paweł Polański.

Sporym zaskoczeniem dla rodziny była też spora ilość produktów żywnościowych, przekazanych w prezencie od supermarketu Rafa.

Chyba jednak największą radością dla „Mikołajów”, były pełne radości buzie dzieci, które otrzymały wymarzone prezenty.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, podsumowującego akcję, oraz obszernej galerii zdjęć zamieszczonej poniżej.

źródło: NEWAG S.A.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.