Dali i Schaeffer

Dali i Schaeffer

Niezwykle kolorowo, muzycznie było na scenie MOK podczas XXIII Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Teatr Formy z Wrocławia przedstawił mimodramę “Trzy oblicza Salvadora Dali”.

Przedstawienie inspirowane jest życiem i twórczością jednego z największych artystów XX wieku, który zafascynowany był surrealizmem. Sądeccy miłośnicy teatru obejrzeli ciekawe widowisko okraszone muzyką, obrazami i sztuką bez słów. Spektakl bardzo się podobał, a brawom nie było końca. Okazuje się, że w Nowym Sączu nie brakuje miłośników teatru ruchu.

Kolejny dzień XXIII JFT zakończyło przedstawienie “Scenariusz na parę” na motywach sztuki Bogusława Schaeffera “Scenariusz dla trzech aktorów” w wykonaniu off-Teatru “trzynastka” z Nowego Sącza, działającego w MOK.

Reżyser widowiska i autor tekstu Jacek Mazanec wykorzystał niektóre motywy sztuki Bogusława Schaeffera dopisując wątek główny. Stąd zamiast sztuki dla trojga, jest para. Sądeccy aktorzy Kinga Dobosz i Marcin Sarota pokazali się z bardzo dobrej strony. Sztuka była dynamiczna, a nieporozumienia, komplikacje, słowne utarczki dodawały widowisku smaczku. “Scenariusz na parę” to komedia, która dzieje się w świecie teatru.

W niedzielę sądeccy miłośnicy teatru obejrzą sztukę “Fatalista”, początek godz. 17.00 i 19.15.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama