Daleka podróż do Kołobrzegu. Lider tabeli nieznacznie lepszy od Sandecji [ZDJĘCIA]

Daleka podróż do Kołobrzegu. Lider tabeli nieznacznie lepszy od Sandecji [ZDJĘCIA]

Sandecja przemierzyła całą Polskę, aby zmierzyć się z Kotwicą Kołobrzeg – obecnym liderem drugoligowej tabeli. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania. Mecz ułożył się po myśli Kotwicy, bo już w 22. minucie spotkania Bartków niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Kotwica Kołobrzeg – Sandecja 2:1 (1:0)
Bramki: Bartków 22 (sam.), Cywiński 62 – Kwietniewski 86.
Kotwica: Michalski – Polak, Rzeźniczak, Kosakiewicz (78 Kaczmarek), Kozajda, Witasik, Oliveira, Żubrowski, Cywiński (63 Murawski), Junior, Nowak (78 Kozłowski).
Sandecja: Sokół – Słaby (66 Rutkowski), Sobczak, Bartków, Popiela (82 Talar), Potoma, Galara (82 Marcinho), Kwietniewski, Kołbon, Nawotka (73 Bryła), Wróbel (66 Orzeł).

Już pierwsze fragmenty meczu pokazały, że Kotwica jest zespołem kreatywnym i ma łatwość w konstruowaniu akcji ofensywnych. Gospodarze spokojnie utrzymywali się przy futbolówce i krok po kroku zmierzali do bramki strzeżonej przez Sokoła. W 22. minucie spotkania gracze Kotwicy dali okazję defensywie Sandecji do popełnienia błędu. Efektem było samobójcze trafienie Bartkowa. W pierwszych 45-minuciach, ekipa z Nowego Sącza niewiele miała do powiedzenia. Odnotować wypada szansę Wróbla, który w samej końcówce pierwszej połowy oddał groźne uderzenie, lecz tylko w boczną siatkę.

WIĘCEJ O MECZU W NASZEJ PUBLIKACJI: Maciej Bartoszek i Łukasz Surma po meczu Kotwica – Sandecja [AUDIO + FOTORELACJA]

Fot: Adrian Maraś