Dachowanie pojazdu w Boguszy. Kierowcy, noga z gazu!

Dachowanie pojazdu w Boguszy. Kierowcy, noga z gazu!

Bogusza, dachowanie

Jesienno-zimowa aura daje się we znaki kierowcom. Wystarczy chwila, by stracić panowanie nad pojazdem, o czym przekonał się kierowca podróżujący we wtorkowy poranek (29 listopada) przez Boguszą. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

29 listopada o godzinie 09:48 strażacy z JRG 1 w Nowym Sączu oraz OSP Królowa Górna i Bogusza zostali wezwani na pomoc do miejscowości Bogusza. Po dojechaniu na miejsce ustalili, że dachował samochód marki Ford, którym podróżowała jedna osoba. Jak relacjonują strażacy OSP Królowa Górna, pojazd częściowo znajdował się na drodze powiatowej, co stwarzało duże zagrożenie dla innych kierowców.

,,Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy, który następnie został przebadany przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. W samochodzie odłączono akumulator i zabezpieczono pojazd. Po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych czynności, samochód został przetransportowany w bezpieczne miejsce” – informują druhowie OSP Królowa Górna.

Na miejscu byli także funkcjonariusze sądeckiej Policji. Mundurowi notorycznie przypominają, aby w okresie jesienno-zimowym kierowcy zachowali wzmożoną czujność.

– Zimowa aura nie jest sprzymierzeńcem kierowców – opady śniegu czy marznącego deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj – przypomina komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Czytaj także: Dwa potrącenia w dobę. Coraz więcej incydentów z udziałem kierowców i pieszych

Fot. OSP Królowa Górna 
Share on twitter
Share on facebook