Dąbrowa: w jednej chwili stracili dorobek życia

Dzisiaj w nocy w miejscowości Dąbrowa (gmina Chełmiec) płonął dom jednorodzinny i przyległy do niego garaż. Mieszkańcom udało się w porę opuścić budynek. Z dachu i poddasza domu nic nie zostało…

Ogień pojawił się po godzinie 2. w nocy. Kiedy na miejsce przybyli strażacy, pożarem był już objęty cały murowany garaż, a także dach i poddasze przylegającego do niego domu jednorodzinnego.

Mieszkały tam dwie osoby dorosłe, które opuściły płonący budynek jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Na szczęście nic im się nie stało.

Strażacy odłączyli dopływ energii elektrycznej w domu, a następnie ugasili ogień. Niestety konieczne było rozebranie pozostałości po konstrukcji dachu, a ze względu na niestabilność także i ścian szczytowych oraz komina. Druhowie przelewali też wodą spalone elementy budynku i wyposażenie.

W działaniach ratowniczo –gaśniczych brało udział 29 strażaków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i 2 w Nowym Sączu oraz OSP Niskowa i OSP Biegonice. Akcja trwała prawie pięć godzin.

Przyczyna pojawienia się ognia nie jest znana. Sądecka straż pożarna informuje, że “w chwili powstania pożaru w garażu nie znajdował się żaden samochód”.

 

fot. PSP Nowy Sącz

Nadia i Łukasz stracili wszystko w pożarze. Młode małżeństwo potrzebuje waszej pomocy [wideo]

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.