Dąbrowa. Poszedł łowić ryby, znalazł pozostałość po II wojnie światowej

Dąbrowa. Poszedł łowić ryby, znalazł pozostałość po II wojnie światowej

niewybuch z czasów II wojny światowej, gmina Chełmiec, Dąbrowa

W ciągu roku w naszym regionie znajdowanych jest kilka pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej. Na kolejne tego typu znalezisko trafił wędkarz w Dąbrowej (gm. Chełmiec).

Wieczorem, 2 czerwca, w miejscowości Dąbrowa w gminie Chełmiec wędkarz w korycie Dunajca zauważył pocisk artyleryjski, o czym natychmiast powiadomił sądecką Policję.

– W pierwszej kolejności niewybuch o długości około 50 cm sprawdził policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji, a teren zabezpieczali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – informuje Aneta Izworska z zespołu prasowego nowosądeckiej komendy.

Nazajutrz we wskazane miejsce przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, która sprawdziła niewypał, zabezpieczyła go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrała pocisk do neutralizacji.

Policjanci przestrzegają, niewybuchy, mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Jednocześnie przypominają, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani przenosić, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy nim grozi wybuchem, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu.

– W przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo. Następnie policjanci będą zabezpieczać takie znalezisko do czasu przyjazdu specjalistycznego patrolu saperskiego, który zabierze amunicję czy niewypały do detonacji – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Czytaj także: Sądecczyna. Nie ma szans z nimi wygrać? Kolejne oszustwa na kilkadziesiąt tysięcy

Fot. KMP Nowy Sącz 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.