Dąbrowa: kierowca uwięziony przez zgnieciony dach samochodu

W niedzielę w miejscowości Dąbrowa (gmina Chełmiec) samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Dach pojazdu został zgnieciony, przez co kierowca nie był w stanie samodzielnie się wydostać.

WSB2020

Do zdarzenia doszło przed 5:30 rano. Według relacji strażaków, samochód Audi 80 zjechał z drogi i stoczył się z niewielkiej skarpy. Następnie przewrócił się na prawy bok i uderzył dachem w drzewo.

Osobówką podróżował sam kierujący i w wyniku uszkodzeń pojazdu został w nim uwięziony. W momencie przyjazdu służb ratunkowych mężczyzna był przytomny.

Dostęp do samochodu był bardzo utrudniony z powodu położenia Audi i zgniecenia karoserii.

Konieczne było ostrożne postawienie pojazdu na koła za pomocą wciągarki samochodowej. Dopiero po tym strażacy mogli odłączyć instalację elektryczną w samochodzie i z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych uwolnić poszkodowanego.

Kiedy wycięte zostały już przednie lewe drzwi oraz dach osobówki druhowie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu wraz z załogą karetki pogotowia ratunkowego ewakuowali mężczyznę na nosze typu deska.

Po wstępnych badaniach na miejscu zdarzenia poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala.

fot. PSP w Nowym Sączu

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.