Czy w Szymbarku powstają mieszkania dla uchodźców? Gmina komentuje sprawę

Czy w Szymbarku powstają mieszkania dla uchodźców? Gmina komentuje sprawę

Plany postawienia w Szymbarku (powiat gorlicki) kontenerów mieszkalnych wzbudziły niepokój pośród mieszkańców. Obawiali się oni, że miejsce to zostanie przeznaczone dla bezdomnych bądź…uchodźców. Gmina zabrała głos w tej sprawie.

Jak informuje redakcja Gorlice24, od jakiegoś czasu otrzymywali wiadomości od zaniepokojonych mieszkańców, które wyrażały obawę, że w Szymbarku powstają kontenery mieszkalne przeznaczone dla bezdomnych i uchodźców.

Gmina wydała w tej sprawie oświadczenie, zaznaczając, że przeznaczenie powstających kontenerów jest zgoła inne niż myśli przestrzeń publiczna.

,,W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej wątpliwościami w zakresie przeznaczenia planowanych do posadowienia w miejscowości Szymbark – rejon Nadjażie, domków modułowych, Gmina Gorlice informuje, iż domki te przeznaczone są do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych mieszkańców gminy znajdujących się w kryzysowej sytuacji życiowej.

Domki stanowić będą gminny zasób mieszkaniowy i wykorzystywane będą wyłącznie do realizacji zadań gminy w zakresie wynikającym z przepisów prawa, w tym w szczególności ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Gmina nie planuje organizacji miejsc zamieszkania dla uchodźców”

Tym samym obiekty te mają przyczynić się do zabezpieczenia funkcjonowania osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a tworzenie kontenerów mieszkalnych dla uchodźców nigdy nie było w planach.

Czytaj też: ,,Szybuj wysoko”. Karolina Jasińska zaśpiewała u boku Kuby Jurzyka

 

Źródło: Gmina Gorlice/Gorlice24
Fot. Ilustracyjne 

Filmoteka dts24

214 Videos