Czy sądeczanie zapłacą więcej za wodę? Decyzję podejmą we wtorek sądeccy radni

Czy sądeczanie zapłacą więcej za wodę? Decyzję podejmą we wtorek sądeccy radni

W porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta Nowego Sącza, która odbędzie się we wtorek (25 maja) umieszczono punkt dotyczący uchwalenia dopłat do rachunków, które mieszkańcy miasta otrzymują za wodę i odprowadzanie ścieków. Poprzednia uchwała ustanawiająca dopłaty przestaje obowiązywać 27 maja. Jeśli radni nie przyjmą nowej, klienci Sądeckich Wodociągów będą musieli ponieść pełny koszt usługi dostarczania wody i odbioru ścieków zgodnie z cennikiem wodociągowej spółki. Ich rachunki wzrosną.

Projekt uchwały zobowiązującej miasto do przedłużenia dopłat do końca tego roku przygotowali radni z klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz. „W ocenie wnioskodawców miasto nie powinno likwidować dopłat i pogarszać warunków życia mieszkańców w i tak już trudnych czasach epidemii” – piszą w uzasadnieniu. Pod dokumentem podpisali się Ilona Orzeł, Maciej Rogóż, Michał Kądziołka, Janusz Kwiatkowski, Iwona Mularczyk, Andrzej Pancerz, Artur Czernecki i Teresa Cabała.

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, do kosztu każdego zużytego metra sześciennego wody miasto dopłaci  2,03 zł (plus vat) i zaś do każdego metra sześciennego odebranych ścieków – 2,66 zł (plus vat). Kwoty dopłat mają być przekazywane bezpośrednio na rachunek spółki Sądeckie Wodociągi, która stosownie pomniejszy rachunki wystawiane mieszkańcom.

W ubiegłym roku dopłatom do rachunków za wodę i ścieki  zdecydowanie sprzeciwiali się radni Koalicji Nowosądeckiej, argumentując, że powszechne wsparcie, obowiązujące bez względu na status materialny osób, które z niego korzystają, nie jest dobrym rozwiązaniem.

projekt uchwały dot. dopłat do taryfy_woda+ścieki

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.