Czy da się zarobić na ubezpieczeniu na życie?

To naturalne, że przed zakupem polisy na życie chcemy jak najwięcej informacji zdobyć na temat ubezpieczyciela, produktu, wysokości świadczeń czy zakresu ochrony. Głównym zadaniem polisy na życie jest finansowa ochrona naszego życia i zdrowia, ale nie każdy wie o tym, że na ubezpieczeniu na życie można również zarobić.

Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy posiada wiele ciekawych ofert, dzięki którym możemy zwiększyć sumę ubezpieczenia czy pojedynczych świadczeń wypłacanych w wyniku wystąpienia określonych w umowie zdarzeń.

Jak wybrać ubezpieczenie inwestycyjne

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. Konstrukcja takiego produktu wygląda następująco – część środków wpłacanych w formie miesięcznych, kwartalnych czy półrocznych składek przeznaczana jest na inwestycje, dzięki czemu ubezpieczony ma szansę pomnożyć swój kapitał przechowywany na czas trwania umowy na specjalnym koncie polisowym.

Jednak taki rodzaj polisy na życie niesie ze sobą pewne ryzyko, podobnie jak inne rodzaje inwestycji na giełdzie, gdzie zdarzają się momenty hossy, jak i bessy. Do ubezpieczonego należy decyzja o tym, jak duża część środków zostanie przeznaczona na inwestowanie. Z drugiej strony właściciel polisy ochronno-inwestycyjnej ma pełną kontrolę i wgląd w sytuację swoich pieniędzy, w każdej chwili może również zmodyfikować część inwestowaną – zwiększyć ją lub zmniejszyć wedle swojego uznania lub sytuacji, w której się znalazł.

Dzięki funkcji inwestowania ubezpieczenie na życie daje nam w dzisiejszych czasach znacznie więcej, bo już nie tylko wypłacane jest świadczenie na wypadek naszej śmierci, urazu czy wypadku, ale możemy zadbać o własne finanse, szczególnie jeśli dysponujemy dodatkowi środkami. To ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, niezwykle konsumpcyjnych, których domeną jest nabywanie nowych dóbr, wysoka jakość życia oraz wzbogacanie się. Tempo życia oraz pracy często wpływają zupełnie odmiennie na taki stan rzeczy. Dużo ludzi wzbogaca się, ale robi to na krótką metę – zamiast budować np. dom – wyjeżdża na wakacje za granicę lub gromadzi kosztowny (w chwili zakupu) sprzęt RTV i AGD. Choć możliwości zarobkowych dzisiaj nie brakuje i wzrasta nasze wynagrodzenie, to często miewamy kłopot z oszczędnościami w dłuższej perspektywie.

Właśnie z tego powodu warto zainteresować się czym jest ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym na www.rankingubezpieczennazycie.pl. Zobowiązując się umową z ubezpieczycielem, będzie nam o wiele łatwiej podjąć długofalowe oszczędzanie na przyszłość. Odkładanie środków będzie o wiele łatwiejsze a dodatkowo część inwestowana przyniesie nam dodatkowe korzyści, dzięki którym zyskamy i ochronę finansową, i większy kapitał gotówki.

Ważne porównanie ofert

Obecnie ofert polis z funduszem kapitałowym jest naprawdę wiele. Dla osoby spoza branży ubezpieczeniowej może być to nie lada wyzwanie wybrać odpowiedni produkt ubezpieczeniowy. Atrakcyjne warunki umowy są kuszące w większości towarzystw ubezpieczeniowych, ale łatwo wpaść w pułapkę – i tym samym przekroczyć zakładany budżet.

Aby wybrać najlepszą ofertą, możemy skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Polega ona na wypełnieniu krótkiej ankiety, w której podajemy nasze główne wytyczne dotyczące polisy na życie i otrzymujemy w zamian gotową listę konkretnych ofert dopasowanych do naszych możliwości. Dzięki temu nie stracimy całego dnia na poszukiwania odpowiedniego ubezpieczenia, czytaniu umów czy liczeniu składek.

To, o czym również warto pamiętać, to rozszerzanie umowy podstawowej. Wielu z nas wolałoby mieć zabezpieczenie na wypadek zdiagnozowania raka, który może mocno skomplikować nasze życie zarówno osobiste, jak i zawodowe, lub na wypadek ciężkiej choroby albo utraty zdolności do wykonywania pracy. Możemy również zabezpieczyć się na wypadek śmierci bliskiej osoby, narodzin dziecka czy urazu wskutek wypadków komunikacyjnych.

Opcji jest naprawdę dużo i można swobodnie wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Po zakupieniu odpowiedniego rozszerzenia, w wyniku wystąpienia określonego zdarzenia, otrzymamy wsparcie finansowe, które może okazać się bezcenne w trudnej sytuacji.

fot.silesian

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.