Cztery łapy. Skąd ta cena? Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych!

W ramach cyklu Cztery Łapy doszliśmy do trudnego tematu, o którym nie wszyscy chcą rozmawiać. A mianowicie – ile powinien kosztować pies?

Jeśli ktoś na pierwszym miejscu – w przypadku wyboru psa – bierze pod uwagę cenę, koniecznie powinien jeszcze raz zastanowić się nad kupnem czworonoga. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Koszty, koszty, koszty…

Zakup psa to nie tylko koszt jaki ponosimy, gdy szczenię trafia w nasze ręce, ale przede wszystkim codzienne koszty utrzymania naszego czworonożnego przyjaciela. Spróbujmy je zatem usystematyzować:

  • odpowiednie jedzenie, które przy psie o umiarkowanej aktywności ruchowej oraz wadze ok. 40 kg oscyluje miesięcznie w okolicy 250 zł,
  • opieka weterynaryjna, która – nie biorąc pod uwagę nieszczęśliwych zdarzeń jak skaleczenia, przeziębienia czy zatrucia pokarmowe mogące drastycznie podnieść koszty – w ramach profilaktyki związanej z odrobaczaniem, szczepieniami, ochronie przed kleszczami itd. to koszt rzędu kilkuset złotych rocznie,
  • smycz, obroża, miski i legowisko, to koszty bardzo indywidualne, ponieważ rozbieżności cenowe są ogromne.

Jeśli bierzemy pod uwagę rozmnażanie naszego psa, to musimy liczyć się z kolejnymi niemałymi kosztami. Mówiąc krótko, o tym powinniśmy widzieć: (…)

To tylko fragment rozmowy. Całość w specjalnym wydaniu DTS SĄDECZANKA:  

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.