Czołówka dwóch samochodów dostawczych i osobówka w rowie. Jedna osoba w szpitalu

Wczoraj około godziny 10. na pograniczu Wawrzki (gmina Grybów) i Ropy (powiat gorlicki) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów dostawczych. Kierowca trzeciego pojazdu – osobówki, chcąc uniknąć zderzenia, wjechał do rowu.

Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, uszkodzone samochody dostawcze znajdowały się na jezdni, a auto osobowe w przydrożnym rowie. Wszyscy podróżujący pojazdami, opuścili je jeszcze przed przyjazdem strażaków. Jedna osoba została poszkodowana.

– Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp z OSP Grybów Biała. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po przybyciu zastępu z JRG nr 1, ustalono, że zdarzenie miało miejsce poza granicami powiatu nowosądeckiego tj. w Ropie w powiecie gorlickim. O tym fakcie poinformowano stanowisko kierowania. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, która zabrała osobę poszkodowaną do szpitala. Przybyły zastęp z JRG Gorlice wezwał piaskarkę do posypania oblodzonej drogi – relacjonują strażacy.

Kiedy funkcjonariusze policji zakończyli swoje czynności, a pomoc drogowa zabrała zniszczone samochody, z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe i zasypano sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne.

W działaniach, które trwały około dwóch godzin, uczestniczyły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu i JRG Gorlice, a także OSP Grybów Biała, Ropa i Wawrzka.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.