Czerwony autobus będzie jeździł do sądeckiej "małej Galicji". Podróż w czasie gwarantowana [ZDJĘCIA]

Odrestaurowany Autosan H935 z 1978 roku w Nowym Sączu przeżywa swoją drugą młodość. Po wielu latach znów wyjechał na sądeckie drogi, aby dostarczyć pasażerom niezapomnianych wrażeń i u wielu z nich przywołać ciepłe wspomnienia młodości. Dwudziestu czterech miejsc siedzących i pięćdziesiąt stojących z pewnością wystarczy dla wszystkich chętnych mieszkańców i turystów. W podróż "Retro" od Dworca MPK do Miasteczka Galicyjskiego będzie można się wybrać w okresie wakacyjnym. 

wsb3

-Bardzo się cieszę, że znowu dzieje się w Nowym Sączu. Jest to efekt sześciu lat pracy członków Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji, które odbudowało ten autobus. Moje roczniki z pewnością pamiętają tego tupu autobusy i to, jak przemieszczaliśmy się nimi po mieście, powiecie, a nawet do Krakowa. Jest to chwila wzruszenia i myślę, że fajna atrakcja dla mieszkańców i turystów - kusi prezydent Ludomir Handzel.

W "retro" podróż będzie można wybrać się: 11, 15, 18 i 25 sierpnia oraz 1 września. Będzie obowiązywał normalny bilet, jak w pozostałych autobusach MPK.

- Odrestaurowywaliśmy go od 2012 do 2018. W tym roku byliśmy nim w Warszawie na zlocie zabytkowych autobusów, a w maju w Kędzierzynie Koźlu. Cieszymy się, że po tylu latach pracy możemy się pochwalić efektem - mówi Damian Myjak z Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji.

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.