16 sierpnia, Nowy Sącz: "Kolory" Sądecczyzny w obiektywie Alicji Przybyszowskiej

Sądecka artystka Alicja Przybyszowska znów oczaruje paletą barw swoich fotografii w sądeckim Centrum Informacji Turystycznej. 16 sierpnia w ramach inauguracji Sądeckich Dni Fotografii właśnie tam odbędzie się wernisaż wystawy opatrzonej tytułem "Kolor", której głównym tematem jest Sądecczyzna. Patronat na wystawą objął Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej.

dts

"Kolor" to już dwunasta indywidualna wystawa opowiadająca o kolorach Ziemi Sądeckiej. W pracach autorki ciężko dostrzec miejsca znane i charakterystyczne. Dominują te mniej znane, ale urokliwe zakątki.

-Motywem łączącym miejsca i zjawiska uchwycone dzięki fotografii cyfrowej jest właśnie kolor. Barwy nawiązują do emocji, które każdy z nas nosi w sobie. Wystarczy tylko patrzeć i czuć- mówi Alicja Przybyszowska.

Na wystawie będzie można obejrzeć ponad sto zdjęć w wersji cyfrowej, a osiemnaście najpiękniejszych perełek fotograficznych - w formie drukowanej.

Zapraszamy w piątek 16 sierpnia o godzinie 17.00 do Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2. Wstęp wolny.

Wystawę będzie można oglądać od 7 sierpnia do 5 września 2019 r. w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, od poniedziałku do soboty, od godziny 9. do  17.

Alicja Przybyszowska AFRP EFIAP. Fotografią zajmuje się od początku lat 90 ubiegłego wieku. Absolwentka Państwowej. Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP w Luksemburgu. Autorka 12-stu wystaw indywidualnych oraz kilkunastu wystaw zbiorowych. W pracy artystycznej zajmuje się fotografią pejzażową, reportażową i podróżniczą. Pracuje w technice cyfrowej. Bierze udział w konkursach fotograficznych zdobywając prestiżowe nagrody, między innymi: I miejsce w XXV Biennale Fotografii „Zabytki Świata” Zamość 2016”, Złoty Medal FIAP w kategorii Foto Travel za pracę „Chocolate” w międzynarodowym konkursie 9th International Salon of Art Photography w Serbii. Prace jej były publikowane w czasopismach branżowych: „Foto Kurier” oraz niemieckim „Black Magazin 07 mai-juni 2017”. Laureatka nagrody „Złote Jabłko Sądeckie za zasługi dla Ziemi Sądeckiej” w dziedzinie fotografii oraz odznaczona. Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Od 2019 wykładowca w Szkole Fotografii Katarzyny Bielak. Jako działacz społeczny jest inicjatorką, organizatorem i kuratorem ogólnopolskich konkursów fotograficznych.

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.