„COOLturalna jazda” dzieciaków ze świetlic środowiskowych

Od października do lutego dzieciaki ze świetlic środowiskowych w miejscowościach Tylicz, Muszynka i Mochnaczka  mogą korzystać z wyjazdów edukacyjnych do Krakowa i wziąć udział w warsztatach teatralnych i filmowych.

wsb3

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji „Odkryj Tylicz” we współpracy z Urzędem Miejskim w Krynicy-Zdroju realizuje projekt „COOLturalna jazda  na który udało się zdobyć dofinansowanie „Fundacji PZU z kulturą”.

50 podopiecznych świetlic w zeszłym tygodniu miało okazję uczestniczyć w pierwszej z inicjatyw. Podczas edukacyjnej wycieczki do Krakowa odwiedzili Wawel oraz Teatr Współczesny, gdzie przeżyli teatralną przygodę z bohaterami spektaklu „Wyspa Skarbów. Tajemnica mapy starego pirata” na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona.

Po spektaklu dzieci wzięły także udział w warsztatach teatralnych „Kuchnia aktorska”, podczas których wcielały się w role artystów grających na scenie.

To nie koniec atrakcji. Zaplanowano bowiem 5 takich wyjazdów, w czasie których młodzież będzie uczestniczyć w spektaklach, koncertach i widowiskach Filharmonii oraz Opery Krakowskiej, a także edukacyjnych warsztatach muzealnych.

Na bazie zdobytej w czasie warsztatów wiedzy i doświadczeń kulturalnych, dzieci i młodzież przygotują i zrealizują na zakończenie projektu przedstawienie teatralne oraz filmik dokumentujący ich „coolturalną” przygodę.

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]