Co ważnego Marczyński powiedział Vingegaardowi

Co ważnego Marczyński powiedział Vingegaardowi

Jonas Vingegaard wygrał tegoroczną edycję Tour de France, a jeszcze nie tak dawno jechał na rowerze drogami naszego regionu. Właśnie przed chwilą na Polach Elizejskich odebrał swoją najważniejszą w życiu żółtą koszulkę, a w archiwach polskiego kolarstwa zachowało się zdjęcie Duńczyka zwanego Vinegret zrobione w zupełnie innych okolicznościach.

Oto Szymon Gruchalski, legendarny fotoreporter Lang Team, w sierpniu 2019 r. uchwycił w swoim obiektywie moment startu do kolejnego etapu, kiedy Vingegaard – jednodniowy lider Tour de Pologne – wdał się w pogawędkę z ówczesnym liderem klasyfikacji górskiej Tomaszem Marczyńskim. Związany ze Starym Sączem „Maniek”, znany ze swojej wrodzonej uprzejmości, powiedział wówczas Jonasowi Vingegaardowi jakiś komplement. W dniu największego kolarskiego święta, czyli podczas zakończenia Tour de France, pokusiliśmy się o interpretację tego, co Marczyński mógł wtedy powiedzieć do Vingegaarda. A oto co nam wyszło…

Fot. Szymon Gruchalski

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.