Co robi wieloryb w Nowym Sączu? Zobacz reportaż RTK

Co robi wieloryb w Nowym Sączu? Zobacz reportaż RTK

Co robi wieloryb w Nowym Sączu? W dodatku nie taki zwyczajny, a unoszony w powietrzu przez niezliczone balony? Zdobi jedną ze ścian budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Grodzkiej. Mural z hasłem ,,Miej odwagę marzyć” to efekt warsztatów prowadzonych przez Mgr. Morsa, wspólna praca uczniów oraz sądeckiego grafficiarza.

Mariusz Brodowski, znany jako Mgr Mors spotkał się z uczniami liceum i technikum sądeckiego Ekonoma na początku marca. Podczas warsztatów ,,Mural w reklamie” opowiadał o graffiti, kulturze hip-hop oraz sposobach powstawania tak zwanego street artu, czyli sztuki ulicznej.

Jak wyjaśnia Katarzyna Grekowicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych i opiekun Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych, Mgr Mors ogłosił wraz z Samorządem uczniowskim konkurs na projekt muralu. Miał on odnosić się do specyfiki szkoły, a zarazem trafiać do mieszkańców Nowego Sącza.

Najlepszym projektem okazał się pomysł Aleksandry Cecur z kl. II dr (technik organizacji reklamy), a uczniowie wraz z Mariuszem Brodowskim przystąpili do jego realizacji. W ostatnich dniach Mgr Mors przeprowadził warsztaty ze street artu i grafitti, podczas których nauczył młodych ludzi wycinania szablonów czy też posługiwania się spreyami. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

W poniższym reportażu Regionalnej Telewizji Kablowej więcej na temat wyjątkowego muralu oraz jego powstawania.

fot. UM Nowego Sącza/ Zespół Szkół Ekonomicznych

film: Regionalna Telewizja Kablowa (realizacja: Bogna Bagińska, Paweł Leśniak)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.