Co robi wieloryb w Nowym Sączu? Zobacz reportaż RTK

Co robi wieloryb w Nowym Sączu? Zobacz reportaż RTK

Co robi wieloryb w Nowym Sączu? W dodatku nie taki zwyczajny, a unoszony w powietrzu przez niezliczone balony? Zdobi jedną ze ścian budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Grodzkiej. Mural z hasłem ,,Miej odwagę marzyć” to efekt warsztatów prowadzonych przez Mgr. Morsa, wspólna praca uczniów oraz sądeckiego grafficiarza.

Mariusz Brodowski, znany jako Mgr Mors spotkał się z uczniami liceum i technikum sądeckiego Ekonoma na początku marca. Podczas warsztatów ,,Mural w reklamie” opowiadał o graffiti, kulturze hip-hop oraz sposobach powstawania tak zwanego street artu, czyli sztuki ulicznej.

Jak wyjaśnia Katarzyna Grekowicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych i opiekun Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych, Mgr Mors ogłosił wraz z Samorządem uczniowskim konkurs na projekt muralu. Miał on odnosić się do specyfiki szkoły, a zarazem trafiać do mieszkańców Nowego Sącza.

Najlepszym projektem okazał się pomysł Aleksandry Cecur z kl. II dr (technik organizacji reklamy), a uczniowie wraz z Mariuszem Brodowskim przystąpili do jego realizacji. W ostatnich dniach Mgr Mors przeprowadził warsztaty ze street artu i grafitti, podczas których nauczył młodych ludzi wycinania szablonów czy też posługiwania się spreyami. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

W poniższym reportażu Regionalnej Telewizji Kablowej więcej na temat wyjątkowego muralu oraz jego powstawania.

fot. UM Nowego Sącza/ Zespół Szkół Ekonomicznych

film: Regionalna Telewizja Kablowa (realizacja: Bogna Bagińska, Paweł Leśniak)

Share on twitter
Share on facebook