Ciężka przeprawa polskich kajakarzy

Na torze w niedalekim Liptowskim Mikulaszu rozpoczęła się I edycja Pucharu Świata w slalomie kajakowym z udziałem polskich zawodników w tym także sądeczan.

Renault2

Zawody były trudne i w bardzo mocnej obsadzie, bowiem w Pucharze Świata pięć najlepszych krajów może wystawiać po 4 zawodników. W K-1 mężczyzn rywalizowało 78 kajakarzy.

- Mogę stwierdzić, że kajakarze spisali się dobrze, bowiem cała czwórka awansowała do półfinałów – powiedział wiceprezes PZKaj. d.s kajakarstwa górskiego Bogdan Popiela.

Cieszy również dobra postawa naszych zawodniczek, które także będą walczyć o finały. Nieco problemów w pierwszym wyścigu miał Grzesiek Hedwig, ale w drugim było dużo lepiej i zakwalifikował się do półfinału. Niestety ta sztuka nie udała się naszym kanadyjkom. Obie nie przebrnęły eliminacji.

Puchar Świata - eliminacja:
K-1 mężczyzn (awans uzyskało 40 zawodników): 18. Dariusz Popiela (Nowy Sącz), 19. Michał Pasiut, 21. Rafał Polaczyk, 37. Mateusz Polaczyk,

K-1 kobiet (awans uzyskało 30 zawodniczek): 11. Klaudia Zwolińska (Nowy Sącz) i 17. Natalia Pacierpnik

C-1 mężczyzn (awans uzyskało 30 zawodników ): 23. Grzegorz Hedwig (Nowy Sącz)– tylko eliminacji nie przebrnęli Igor Sztuba i Przemysław Nowak.

C-1 kobiet (30): Polki nie dały rady w eliminacjach: Ewa Hurkała i Aleksandra Stach znalazły się poza czołową trzydziestką.

W sobotę o finały będą się ścigać kanadyjkarze w C-1, kobiety w K-1. W niedzielę pozostałe konkurencje.
Na zdjęciu: Dariusz Popiela.

MAGIK MAŁA
Tagikajaki

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.