CIEKAWOSTKA: niecodzienna sportowa akcja. Pieniądze na walkę z koronawirusem

Cały sportowy świat spogląda na rozgrywki białoruskiej ekstraklasy piłkarskiej. To jedyna liga w Europie w której trwa sezon. Rozegrano już trzy kolejki. Z meczu na mecz ubywa (co zrozumiałe) jednak kibiców. Działacze Dynama Brześć, miasta tuż przy granicy z Polską wpadli na ciekawy pomysł. Każdy kibic na świecie może zakupić wejściówkę na mecz. Podobizna posiadacza biletu naklejana jest następnie na siedzącego na trybunie manekina. Akcja cieszy się powodzeniem kibiców z całego świata. Dodatkowo dochód z zakupu takich wejściówek przeznaczony jest za walkę z koronawirusem.

wsb3

Dynamo Brześć niedawno zasłynęło z podpisania umowy z... Diego Maradoną.

Piłkarz został dyrektorem brzeskiego klubu. Jak twierdzą wtajemniczeni - umowa nie trwała długo. Po kolejnym "wyskoku" Diego Białorusini  zerwali kontrakt. Dynamo to najbogatszy klub na Białorusi. Sponsorowany jest przez bogaczy z arabskich krajów.

Tutaj możesz zobaczyć akcję działaczy Dynama z ostatniego meczu, pucharowego spotkania z Szachtiorem Soligorsk, wygranego przez Dynamo 2:0.:

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.