Chłodny szachista z refleksem rewolwerowca

Chłodny szachista z refleksem rewolwerowca

Czyli co wiemy o nowym prezydencie Nowego Sącza?

Imiona i nazwisko: Ludomir Paweł Handzel
Wiek: 45 lat
Znak zodiaku: Bliźnięta (ur. 8 czerwca) – to znak wszechstronnych intelektualistów, charakteryzujących się bystrością umysłu, nowatorstwem a równocześnie konserwatyzmem.
Rodzina: mama Magdalena (lekarz pediatra – zm. w 1999 r.), tata Jan przez 38 lat pracował w zawodzie nauczyciela, starszy brat – Jarosław był m.in. dyrektorem szpitala im. J. Śniadeckiego i prezesem Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, siostra Elżbieta. Nowy prezydent ma żonę Edytę i troje dzieci: 18-letnią córkę Karolinę oraz dwóch synów Oskara i Maksymiliana.
W dzieciństwie: jako 5-latek nauczył się grać w szachy. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 18. Wakacje spędzał z rodzicami na działce pracowniczej Handzlów, albo wyjeżdżał z rodziną nad morze – oczywiście ukochanym autem rodzinnym Skodą.
Ma świadectwo maturalne: podpisane przez dyr. Aleksandra Rybskiego, jest bowiem absolwentem I LO w Nowym Sączu. To ósmy włodarz miasta, który był uczniem szkoły im. Jana Długosza.
Wykształcenie wyższe: absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (stosunki międzynarodowe i nauki polityczne), Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Hobby i pasje: historia II wojny światowej, dobry polski film, szachy, narciarstwo.
Wzorem jest dla niego: burmistrz Muszyny, często przywołuje sukcesy Jana Golby jako warte naśladowania.
Jaki jest? (zdaniem Artura Bochenka – najbliższego współpracownika w trakcie kampanii wyborczej): – Bardzo sumienny, kompetentny, odpowiedzialny człowiek, odpowiedni na stanowisko, które będzie piastował od 22 listopada. Gruntownie przygotowany i pod kątem menadżerskim i samorządowym. Dobry i solidny pracodawca. Jest bardzo spokojny, miły, opanowany i z ogromnym poczuciem humoru.
Praca: w latach 90. był asystentem Andrzeja Chronowskiego, senatora AWS, później kierował zespołem doradców Chronowskiego jako ministra skarbu. Zasiadał w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, m.in. Stolbud Grybów, elektrownia wodna Porąbka-Żar, Conres Rzeszów, Orlen, ZNTK Nowy Sącz, PKP Cargo, Intercard. Pełni funkcję dyrektora generalnego sądeckiej spółki telekomunikacyjnej Telbeskid oraz jest prezesem zarządu spółki Elfarm (sprzęt medyczny i apteki).
Polityka: jak mówił po wyborach w 2014 r.: „duża polityka raczej mnie nie interesuje”.
Wybory: w maju 2014 r. startował na eurodeputowanego z list Platformy Obywatelskiej, uzyskując 2321 głosów. W listopadzie 2014 r. w starciu o fotel prezydenta Nowego Sącza przegrał z Ryszardem Nowakiem 188 głosami. – Myślę, że zdecydowany sukces, chociaż zabrakło kropki nad „i” – podsumował wtedy. Kropkę nad „i” postawił w II turze tegorocznych jesiennych wyborów wygrywając z Iwoną Mularczyk stosunkiem głosów: 21078 do 15046 (w pierwszej turze wygrywała Iwona Mularczyk: 10383 do 9435 głosów). Zarówno w 2014 jak i 2018 r. startował z list Koalicji Nowosądeckiej. W poprzednich wyborach KN nie wprowadziła do Rady Miasta ani jednego radnego, w obecnych – czterech.
Powiedział w trakcie kampanii wyborczej m.in.:
• Utożsamiam pewną zmianę. Wiem, że nie jestem dla wszystkich rozwiązaniem idealnym i fantastycznym, ale uwierzcie, że jako osoba stąd, tu się urodziłem, tu wychowałem na blokowiskach sądeckich, znam tu każdą uliczkę, znam problemy mieszkańców.
• Mam nadzieję, że w Nowym Sączu będzie przyjazna atmosfera, będziemy budować, łączyć i rozmawiać o przyszłości.
• Jesteśmy z Chełmcem jedną aglomeracją . Nie możemy walczyć. Musimy współpracować i wspólnie rozwiązywać nasze problemy.
• Musimy zerwać z sądeckim minimalizmem: „nie da się, nie da się, nie da się”.
• Jestem gotowy do pracy. Jest we mnie olbrzymia energia.
Obiecał, że gdy zostanie prezydentem: wprowadzi Kartę Nowosądeczanina, która zapewni mieszkańcom miasta: darmową komunikację zbiorową, darmowe parkingi, darmowe lekcje pływania dla dzieci, dodatkową darmową opiekę medyczną w nocy dla dzieci i seniorów, darmową rehabilitację dla seniorów. Nowy Sącz stanie się miastem przyjaznym, rozwiniętym i sprawnym komunikacyjnie. Powstaną nowe parkingi, chodniki i oświetlenie uliczne. Starówka stanie się miejscem prestiżowym i tętniącym życiem, powstanie nowy bulwar nad Kamienicą, nowy Park Strzelecki i zagospodarowana zostanie „Stara Sandecja”. Dla najmłodszych mieszkańców wybudowane zostaną nowe żłobki, przedszkola i place zabaw a młodzieżowy i amatorski sport w mieście będzie miał jasne i przejrzyste zasady finansowania. Bardzo istotna będzie również walka ze smogiem.
Zaraz po wygranych wyborach zapowiedział: że w najbliższym czasie będzie przyglądać się finansom, organizacji urzędu miasta i spółek komunalnych. Wszystko ma odbywać się spokojnie i merytorycznie. Kompetentni urzędnicy, którzy pracują i należycie wypełniają swoje zadania, mogą spać spokojnie. Zmiany nie będą głębokie, ale przemyślane i merytoryczne. Zapowiedział również współpracę z wszystkimi radnymi, bez względu na reprezentowaną partię.

Czytaj „Dobry Tygodnik Sądecki” – kliknij i pobierz bezpłatnie cały numer:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.