Trzy miliony dotacji dla budowy amfiteatru i planetarium w Chełmcu

W pobliżu chełmieckiej pływalni na 40 arach gruntu powstaje amfiteatr na około 500 miejsc z przenośną sceną, nowa siedziba dla gminnego ośrodka kultury i obserwatorium astronomiczne. Budynek będzie nawiązywał architekturą do eksploatowanych na terenie gminy kamieniołomów. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego gmina Chełmiec otrzymała 3 mln zł. dotacji na tę inwestycję.

wsb3

Przyznana dotacja to efekt działań jakie gmina prowadziła już od 2016 roku, czyli od momentu przygotowywania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016 – 2020 (…) Inwestycja rozpoczęła się w 2017 roku więc gmina przyznane 3 mln zł otrzyma w formie refundacji poniesionych kosztów” – informują chełmieccy urzędnicy.

W centralnym punkcie obiektu ulokowana będzie scena amfiteatru, trybuny, zielony taras oraz kawiarnia i restauracja. Z zielonego dachu będzie można podziwiać panoramę Kotliny Sądeckiej.

Lokalni twórcy będą mieli do dyspozycji atrakcyjną przestrzeń wystawienniczą, a uczniowie chełmieckich szkół – wyjątkową okazję nauki  astronomii w prawdziwym  obserwatorium, z którego będą mogli korzystać nieodpłatnie.

Fot. wizualizacja UG Chełmiec

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]