Chełmiec osiedlem Nowego Sącza? To tylko kwestia czasu – mówi Ryszard Nowak

Chełmiec osiedlem Nowego Sącza? To tylko kwestia czasu – mówi Ryszard Nowak

Gdyby Chełmiec został miastem, byłoby to kuriozum – powiedział w wywiadzie dla Regionalnej Telewizji Kablowej prezydent Nowego Sącza. Ryszard Nowak nie twierdzi jednak, że Chełmiec powinien pozostać wsią. Sprzeczność jest tylko pozorna. Jego zdaniem ta wieś powinna być osiedlem Nowego Sącza.

Przyłączenie wsi Chełmiec do miasta Nowego Sącza Nowak uważa za proces zupełnie naturalny i jest przekonany, że tak się właśnie stanie.

To tylko kwestia czasu. Ktoś kto nie zna dokładnie terenu i nie czyta tablic, wjeżdżając do Chełmca – wjeżdża do Nowego Sącza –  powiedział Ryszard Nowak.  – Jednak nie może być to decyzja polityczna i nie może być podjęta wbrew mieszkańcom. Dziś nie jest najlepszy czas aby o tym rozmawiać, bo zbyt dużo jest emocji. Zwłaszcza po stronie gminy Chełmiec. Wydaje mi się, że przyjdzie czas na rozsądną dyskusję. Może już ktoś inny będzie partnerem do rozmowy.

Prezydent twierdzi, że po jesiennych wyborach władze Chełmca i Nowego Sącza powinny usiąść do rozmów o administracyjnej rewolucji, która z Nowego Sącza uczyni stutysięczne miasto, oraz o przyszłości terenów okalających Chełmiec.

Całą rozmowę przeczytasz w najbliższym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”

fot. archiwum RTK

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama