Remont mostu na trasie Chełmiec – Limanowa z „gratisem”. Udało się zaoszczędzić, więc skorzysta trasa Tęgoborze – Chomranice

Remont mostu na trasie Chełmiec – Limanowa z „gratisem”. Udało się zaoszczędzić, więc skorzysta trasa Tęgoborze – Chomranice

W planach była rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowej przeprawy na trasie Chełmiec – Limanowa. Okazuje się jednak, że wynik przetargu pozwoli na oszczędności, za które będzie można wyremontować jeszcze jeden obiekt w powiecie nowosądeckim.

– Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przyznanej na „Rozbudowę drogi powiatowej Chełmiec – Limanowa wraz z rozbiórką istniejącego mostu i budową nowego obiektu mostowego” – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Korzystne rozstrzygnięcie przetargu i przeprowadzone rozmowy z wojewodą małopolskim, skutkować będą pracami przy dwóch obiektach mostowych zamiast jednego. Przepust, który zostanie dodatkowo wyremontowany, znajduje się na ostrym łuku drogi na trasie Tęgoborze – Chomranice w pobliżu stacji transformatorowej. W ramach prac będzie można złagodzić zakręt, poszerzyć jezdnię i wymienić nawierzchnię na odcinkach dojazdowych. Obie inwestycje mają zostać zakończone w tym roku.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.