Chcą dostępu do korony zapory w Rożnowie. ,,To wpłynie na rozwój turystyki w regionie”

Chcą dostępu do korony zapory w Rożnowie. ,,To wpłynie na rozwój turystyki w regionie”

W sieci powstała petycja z prośbą do spółki Tauron o udostępnienie korony elektrowni wodnej w Rożnowie. Ma to przyczynić się do podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu.

,,Prośba o udostępnienie pieszego dostępu na koronę elektrowni wodnej w Rożnowie dla turystów oraz mieszkańców. My niżej podpisani, zwracamy się uprzejmie do zarządu spółki Tauron, z prośbą o udostępnienie/umożliwienie wejścia na koronę elektrowni wodnej w Rożnowie, 33-318 Rożnów, tym samym wydzielenia korony elektrowni wodnej w Rożnowie, jako obszar o charakterze publicznym” – czytamy w petycji.

Inicjatorzy głęboko wierzą, że udostępnienie korony dla mieszkańców i turystów, będzie miało pozytywny wpływ na rozwój turystyki regionu.

,,Turystyka w naszym regionie do najsilniejszych nie należy, takowa decyzja z Państwa strony będzie zatem wielką pomocą dla promowania Jeziora Rożnowskiego” – zwracają się do spółki Tauron mieszkańcy gminy.

Jednocześnie, mają nadzieję, że ich prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie i tak, jak w innych miejscach, tak i w Rożnowie, będzie możliwość wejścia na koronę zapory.

Petycja znajduje się —>TUTAJ.

Czytaj także: Nowy Sącz. Spotkają się, by przypomnieć o sytuacji ukraińskich jeńców wojennych

Fot. ilustracyjne: www.tauron-ekoenergia.pl;

Reklama