CBA zatrzymało radcę prawnego związanego z biurem byłego senatora Stanisława Koguta

Funkcjonariusze Centranego Biura Śledczego zatrzymali dwie osoby związane ze sprawą byłego senatora Stanisława Koguta ze Stróż. Śledztwo dotyczy korupcji urzędniczej i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Tym razem zarzuty usłyszą radca prawny Marcin K. i przedsiębiorca Andrzej K.

Kontynuując czynności w tej sprawie agenci CBA zatrzymali  w Krakowie kolejne dwie osoby, w tym Marcina K. radcę prawnego związanego z Biurem Senatorskim byłego senatora Stanisława K. oraz przedsiębiorcę Andrzeja K. Zatrzymani usłyszą w prokuraturze zarzuty podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu przejęcia na własność jednej z kamienic położonych w centrum Krakowa. W zamian za ,,przysługę” uzyskali obietnicę korzyści majątkowej w postaci udziałów we własności nieruchomości oraz gotówki w kwocie 1,5 mln złotych. Ustalenia procesowe wskazują, że zatrzymani powoływali się w związku z tym na wpływy m.in. u senatora Stanisława K. oraz w komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań” – czytamy w komunikacie przygotowanym przez Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne prowadzi krakowska delegatura CBA wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Katowicach.  Zarzuty przedstawiono dotąd 26 podejrzanym, w tym byłemu senatorowi.

zdjęcie ilustracyjne: https://cba.gov.pl/

Czytaj też:

Były senator Stanisław K., jego syn Grzegorz, oraz dyrektor PFRON Marta M. zatrzymani

Stanisław Kogut wyjdzie dziś na wolność

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.