Były senator i jego syn spędzą w więzieniu trzy miesiące. Marta M. musiała wpłacić kaucję

Stanisław Kogut i jego syn Grzegorz zostali aresztowani

Były senator Stanisław K. i jego syn Grzegorz K. spędzą w więzieniu trzy miesiące – tak zadecydował katowicki sąd na wniosek Prokuratory Regionalnej. Do aresztowania doszło w nocy ze środy na czwartek (15/16 stycznia). Wobec Marty M. – szefowej małopolskiego PFRON, zastosowano środki wolnościowe, jednak musiała wpłacić kaucję w wysokości 70 tysięcy złotych. 

Przypomnijmy, 14 stycznia Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie prokuratury zatrzymało trójkę podejrzanych. Stanisławowi K. i Grzegorzowi K. prokuratura postawiła kolejne zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w różnych instytucjach oraz przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 3 milionów złotych.

Natomiast Martę M. oskarżono o złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej senatorowi Stanisławowi K., a następnie przekazania mu łącznie trzech milionów złotych w postaci dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach w formie dotacji i grantów na realizację projektów. 14 stycznia decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego została zawieszona w prawach członka ,,Prawa i Sprawiedliwości”, wyznaczono również za nią zastępstwo w PFRON. Ogólnopolskie media informują nieoficjalnie, jakoby senator miał załatwić Marcie M. posadę w małopolskim Funduszu. Przypominamy, iż Stanisław K. potwierdził to już rok temu w rozmowie z Regionalną Telewizją Kablową w Nowym Sączu.

Prokurator chce aresztu dla senatora i jego syna. Marta M. podejrzana o przekazanie 3 mln w postaci dofinansowania

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.