Były poseł Józef Leśniak wicewojewodą Małopolski

Były poseł Józef Leśniak wicewojewodą Małopolski

Drugim wicewojewodą Małopolski został były poseł Józef Leśniak. Od dzisiaj pełni nowe obowiązki. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki podpisał jego nominację.

– Dla mnie to niewątpliwie wielkie wyróżnienie i zaszczyt, cieszę się że będę mógł kontynuować współpracę z premierem Mateuszem Morawieckim, tym razem jako jego przedstawiciel w terenie. Dotychczasową współpracę uważam za owocną, czego dowodem było pozyskanie środków na karetkę dla sądeckiego pogotowia czy nowego tomografu dla limanowskiego szpitala obok innych projektów infrastrukturalnych – mówił nowy wicewojewoda w rozmowie z dziennikarzami Limanowa.in, którzy jako pierwsi dotarli do informacji.

Od 2015 roku był posłem okręgu nr 14, obejmującym Sądecczyznę i Podhale. Pracował w Komisji Finansów Publicznych, Infrastruktury oraz Łączności z Polakami za granicą. Był wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych oraz członkiem Delegacji Parlamentarnej RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Startował w tegorocznych wyborach parlamentarnych z 6. miejsca na liście ,,Prawa i Sprawiedliwości”.  Z wynikiem 7950 głosów nie udało mu się jednak uzyskać ponownie mandatu posła.

Więcej informacji wkrótce.

Poseł Józef Leśniak wiceszefem Komisji Spraw Zagranicznych

Fot. fot. www.jozeflesniak.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.