Były poseł Józef Leśniak wicewojewodą Małopolski

Nowym wicewojewodą Małopolski został były poseł Józef Leśniak. Od dzisiaj pełni nowe obowiązki. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki podpisał jego nominację.

wsb3

- Dla mnie to niewątpliwie wielkie wyróżnienie i zaszczyt, cieszę się że będę mógł kontynuować współpracę z premierem Mateuszem Morawieckim, tym razem jako jego przedstawiciel w terenie. Dotychczasową współpracę uważam za owocną, czego dowodem było pozyskanie środków na karetkę dla sądeckiego pogotowia czy nowego tomografu dla limanowskiego szpitala obok innych projektów infrastrukturalnych – mówił nowy wicewojewoda w rozmowie z dziennikarzami Limanowa.in, którzy jako pierwsi dotarli do informacji.

Od 2015 roku był posłem okręgu nr 14, obejmującym Sądecczyznę i Podhale. Pracował w Komisji Finansów Publicznych, Infrastruktury oraz Łączności z Polakami za granicą. Był wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych oraz członkiem Delegacji Parlamentarnej RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Startował w tegorocznych wyborach parlamentarnych z 6. miejsca na liście ,,Prawa i Sprawiedliwości".  Z wynikiem 7950 głosów nie udało mu się jednak uzyskać ponownie mandatu posła.

Więcej informacji wkrótce.

Poseł Józef Leśniak wiceszefem Komisji Spraw Zagranicznych

Fot. fot. www.jozeflesniak.pl

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.