Były dyrektor pogotowia – Józef Zygmunt powołany na stanowisko dyrektora Sądu Rejonowego

Były dyrektor pogotowia – Józef Zygmunt powołany na stanowisko dyrektora Sądu Rejonowego

Józef Zygmunt

Józef Zygmunt – niegdyś samorządowiec, później dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, został powołany na stanowisko dyrektora Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Zgodnie z decyzją Ministra Sprawiedliwości pełni tę funkcję od wczoraj (od 15 listopada).

Swoje pierwsze zawodowe wyzwania w związku z którymi stał się osobą publiczną Józef Zygmunt realizował w chełmieckim samorządzie. W latach 1990-1994 był zastępcą Wójta Gminy Chełmiec. Pasja, za którą podążał równolegle z pracą samorządowca zawiodła go na stanowisko kierownicze w sądeckich strukturach Państwowej Straży Pożarnej. W latach 1994-1998r był zastępcą Komendanta Rejonowego PSP w Nowym Sączu. Równocześnie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy Chełmiec. Od 1998 do 2010 był radnym powiatu nowosądeckiego i (do 2009) członkiem zarządu powiatu.

W 2010  powołano go na stanowisko dyrektora Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Zimą 2018 r został zwolniony dyscyplinarnie. Zarząd Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu zarzucał mu szereg nieprawidłowości, jakich miał się rzekomo dopuścić. Sprawa trafiła do Sądu Pracy. Ostatecznie Józef Zygmunt wygrał potyczkę przed Temidą o bezpodstawne zwolnienie. Sąd oczyścił go z zarzutów i nakazał sprostowanie jego świadectwa pracy.

fot. archiwum powiatu nowosądeckiego

Czytaj też:

Wizerunek Lecha Kaczyńskiego ze słynnego banknotu pochodzi ze zdjęcia wykonanego w Ptaszkowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.