Było widowiskowo i sportowo. Hala w Korzennej otwarta

Było widowiskowo i sportowo. Hala w Korzennej otwarta

Koncert Izabeli Szafrańskiej i orkiestry Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka był zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia otwarcia hali sportowo-widowiskowej w Korzennej. Nowoczesny obiekt powstawał od 2018 roku i właśnie został oddany do użytku.

W ciągu dwóch dni korzeński budynek został ,,przetestowany” pod kątem obu swoich funkcji. W sobotę postawiono na sport. Od rana w hali odbywały się rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Po południu natomiast do rywalizacji w turnieju piłki nożnej przystąpili dorośli. Z kolei w piątek, w dniu oficjalnego otwarcia hali, niejako sprawdzono jej możliwości w zakresie roli widowiskowej.

25 czerwca uroczyste otwarcie rozpoczęła msza święta. Następnie przyszedł czas na część oficjalną, podczas której głos zabrał wójt gminy Korzenna Leszek Skowron i zaproszeni goście. Nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców i włodarzy pobliskich miejscowości. Nowy budynek poświęcił proboszcz korzeńskiej parafii ks. Tadeusz Sajdak.

Uroczystość zbiegła się z zakończeniem roku szkolnego, dlatego w jej trakcie wyróżnieni zostali najzdolniejsi uczniowie z gminy. Ponadto uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć występy uczniów szkoły muzycznej I stopnia w Korzennej i mecz siatkówki.

Wieczorem wszyscy mieszkańcy zaproszeni byli na wyjątkowy koncert. Na scenie pojawiła się pochodząca z gminy Korzenna artystka – Izabela Szfrańska oraz orkiestra Sinfonia Carpathia. Wydarzenie poprowadził Jakub Bulzak, który widowni przybliżył zarówno informacje o występujących artystach, jak i ciekawostki na temat prezentowanych utworów.

Muzycy zaprezentowali nie tylko klasyczne utwory, ale też muzykę filmową. Po kilku wykonaniach na scenie pojawiła się Izabela Szafrańska, która przy akompaniamencie orkiestry zaśpiewała swoje własne piosenki oraz inne znane utwory, jak ,,Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej.

Koncert zakończyły owacje na stojąco. Nie mogło zabraknąć też bisu.

– To, że jesteście tak wspaniali, to jedno, ale że połączyliście na scenie te kilkanaście indywidualności w jedno, które dało wyraz tak pięknemu koncertowi to drugie – mówił zastępca wójta gminy Korzenna Krzysztof Ogorzałek. Dziękował artystom i przybyłej publiczności w imieniu wójta, który nie mógł pojawić się na koncercie, ponieważ uczestniczył w tym czasie w spotkaniu z premierem w związku tragedią, jaka dotknęła mieszkańców Koniuszowej i Librantowej. Więcej TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama