Butscher o słowach Morawskiego: wprowadzają w błąd

Butscher o słowach Morawskiego: wprowadzają w błąd

Wczoraj informowaliśmy, że radca prawny Łukasz Morawski odpiera zarzuty, które stawiano mu w związku ze sprawą kamienicy Butscherów w Nowym Sączu (więcej TUTAJ). Dziś Wojciech Butscher odnosi się do informacji przekazanych przez Morawskiego i określa je jako wybiórcze i wprowadzające w błąd. Jak tłumaczy, słowa prawnika sugerują, że sprawa została definitywnie rozstrzygnięta. Senior natomiast odwołał się od postanowienia Rzecznika Dyscyplinarnego.

Jak zaznacza Wojciech Butscher, postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia wydane przez Rzecznika Dyscyplinarnego OIRP w Krakowie z dn. 15 lutego 2023 roku w sprawie podejrzenia naruszeń w wykonywaniu czynności zawodowych przez radcę prawnego Łukasza Morawskiego nie jest prawomocne.

– O wydanym postanowieniu dowiedziałem się od osób trzecich. Jako osoba pokrzywdzona w sprawie nie zostałem poinformowany o toczącym się postępowaniu, a postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia nie zostało mi dostarczone, dlatego zakwestionowałem sposób, w jaki rozpatrzono zawiadomienie – wyjaśnia Wojciech Butscher.

Senior złożył odwołanie od postanowienia, zaskarżając je w całości. Wniósł o jego uchylenie i ,,przekazanie sprawy organowi właściwemu celem nadania sprawie prawidłowego biegu”.

Poniżej pełna treść oświadczenia Wojciecha Butschera:

fot. prtscsr materiału filmowego TVP3 z lipca 2022

Share on twitter
Share on facebook