Burze, silny wiatr i grad. Jest ostrzeżenie drugiego stopnia

Burze, silny wiatr i grad. Jest ostrzeżenie drugiego stopnia

ulewa

Od wczoraj obowiązuje ostrzeżenie dotyczące upałów, ale synoptycy znów biją na alarm. Tym razem zapowiadają burze, silny wiatr i grad. Istnieje też ryzyko lokalnych podtopień.

W wydanym dziś ostrzeżeniu meteorologicznym mowa o silnych opadach deszczu – od 25 do 35 milimetrów. Burzom towarzyszyć będzie wiatr o prędkości do 100 km/h. W niektórych miejscach może spaść grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%. Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia ważne jest dzisiaj od godziny 14:00 do północy i dotyczy wszystkich powiatów województwa małopolskiego.

Co więcej, dzisiaj od godziny 11:00 do jutra do godziny 2:00 (21 czerwca) obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne, dotyczące zlewni dopływów Wisły i zlewni Czarnej Orawy.

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych – alarmują hydrolodzy.

 fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Jasiek Gurba ze Starego Sącza Mistrzem Polski we wspinaczce sportowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.