Burze i silny deszcz. Mogą wystąpić podtopienia

Burze i silny deszcz. Mogą wystąpić podtopienia

deszcz

Uwaga! Dzisiaj w naszym regionie intensywne opady, burze i grad. Może dojść nawet do podtopień. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne.

Według synoptyków spadnie do 30 milimetrów deszczu. Opady mają mieć charakter umiarkowany, a czasem silny. Pojawią się też burze z porywami wiatru do 65 km/h, a w niektórych miejscach wystąpi grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 70%. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje dzisiaj od godziny 9:00 do 18:00.

Dla naszego regionu wydano również ostrzeżenie hydrologiczne. Ważne jest dziś od godziny 9:00 do 20:00 i dotyczy zlewni Raby, Dunajca, Popradu, Białej Tarnowskiej, Ropy, Uszwicy i Czarnej Orawy oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły w województwie małopolskim. Poziom rzek może przekroczyć stany ostrzegawcze.

– Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich) – alarmują hydrolodzy.

Prawdopodobieństwo, że te zapowiedzi się sprawdzą, wynosi 70%.

 fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Świniarsko. Byli w sklepie, a ich samochód spłonął

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.