Budowa JRG nr 2 w Nowym Sączu postępuje. Zobacz zdjęcia

Budowa JRG nr 2 w Nowym Sączu postępuje. Zobacz zdjęcia

JRG nr 2 w Nowym Sączu

W miejscu dawnego budynku przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu pnie się już w górę nowy strażacki obiekt. Znajdzie się tam nie tylko siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu, ale i Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

– To, co widzimy w tej chwili, napawa optymizmem. Wszystko idzie zgodnie z planem – powiedział nam Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka.

Jak przyznaje, obecnie trwają najbardziej „niewdzięczne” prace, jednak bardzo ważne, czyli robota ziemna. Kubiki betonu i tony stali tworzą fundamenty dla nowego obiektu. Powstał też mur oporowy.

– Powoli zaczyna być widać, szczególnie na zdjęciach zrobionych z drona, zarys całego budynku. Co dwa tygodnie mamy odprawę i jest deklaracja firmy, która wykonuje prace, że jak przyjedziemy następnym razem, to na tych fundamentach już będą mury. Na zdjęciach widać słupy, między którymi znajdą się bramy wjazdowe dla samochodów. Wszystko idzie zgodnie z planem, finansowanie jest zabezpieczone i na razie żadnych perturbacji nie ma – zaznaczył komendant Motyka.

Jak pisaliśmy TUTAJ, w styczniu tego roku wykonawca przejął teren budowy, a strażacy z JRG nr 2 przenieśli się do tymczasowej siedziby w budynku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego na ulicy Wyspiańskiego. Zakończenie prac planowane jest natomiast na wrzesień przyszłego roku.

– Siedzibę JRG w Krynicy wybudowano w 2003 roku, budynek przy ulicy Witosa w Nowym Sączu w 2012 roku i miejmy nadzieję, że w 2025 będzie wybudowany trzeci obiekt. Tym samym wszystkie budynki, którymi dysponuje komenda miejska, będą już z XXI wieku i będą miały warunki na miarę XXI wieku – stwierdził w rozmowie z nami st. bryg. Paweł Motyka.

fot. KM PSP Nowy Sącz

Reklama