Brzezna/Zagorzyn. Dwa wypadki z udziałem ciągników rolniczych. W akcji LPR

Brzezna/Zagorzyn. Dwa wypadki z udziałem ciągników rolniczych. W akcji LPR

Do dwóch zdarzeń z udziałem ciągników rolniczych doszło wczoraj w powiecie nowosądeckim. W Brzeznej interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Trzy godziny później do kolejnego wypadku doszło w Zagorzynie.

We wtorek (12 września) o godzinie 11.53 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Brzezna oraz OSP Brzezna-Litacz ruszyły na pomoc do Brzeznej. Jak się okazało, 77-letni mężczyzna został przejechany w polu przez ciągnik rolniczy. Pojazd finalnie zatrzymał się w zaroślach. Kiedy strażacy dotarli do celu, na miejscu było już pogotowie ratunkowe. Strażacy odłączyli klemy akumulatora w pojeździe i pomogli ratownikom medycznym podczas czynności ratujących życie.

– Wyznaczono oraz zabezpieczono teren do lądowania LPR. Po przybyciu na miejsce zdarzenia LPR, lekarz podjął decyzję o zabraniu osoby poszkodowanej do szpitala przez śmigłowiec. Na tym działania trwające godzinę zakończono – relacjonuje komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka.

Trzy godziny później – o 15.48, zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Zagorzyn zadysponowane zostały do działań w Zagorzynie. Tam doszło do wypadku ciągnika rolniczego podczas transportu ziemniaków. Poszkodowanym został 72-letni mężczyzna.

– Kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą, z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn, na drodze gminnej, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni i doprowadził do wywrócenia maszyny na pobliskiej łące – relacjonuje Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Strażacy przenieśli rannego do karetki oraz sprawdzili akumulator, który wypadł podczas uderzenia w drzewo. Finalnie pojazd zatrzymał się w rowie, a przyczepa oparła się o rosnące w tym miejscu drzewa.

– Osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu wyciekającego paliwa poprzez odprowadzenie go do zbiornika oraz zabezpieczeniu pojazdu do czasu przyjazdu policji. Działania strażaków trwały niespełna dwie godziny – informuje komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka.

Czytaj także: Grybów/Biała Wyżna. Trwa akcja ratowania życia. Wypadek przy wierceniu studni

Fot. JRG 2 w Nowym Sączu/ OSP Zagorzyn

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama