Nowy Sącz: kup cegiełkę na rehabilitację Tomasza Brzeskiego!

24 czerwca (sobota) 2017 r. w godz. 15. - 20. podczas imprezy w ramach "Bezpiecznych wakacji" na sądeckim Rynku odbędzie się akcja sprzedaży cegiełek na rehabilitację sportowca Tomasza Brzeskiego. 

wsb3

- Będziemy rozprowadzać cegiełki na rehabilitację dla Tomka. Sprawa jest prosta. 1 cegiełka = 5 zł = 5 minut rehabilitacji dla Tomka Brzeskiego - wyjaśnia Irmina Michałowicz - Hajduk, organizatorka akcji.

Aktualnie Tomasz Brzeski znajduje się z ośrodku RehStab w Limanowej. Czeka go co najmniej sześciotygodniowy turnus rehabilitacyjny. Na tym na pewno się nie skończy. Rehabilitacja jest potrzebna, aby doszło do regeneracji układu nerwowego, gdyż uraz był bardzo poważny. Gdy organizm się ustabilizuje, będzie potrzebna operacja z wstawieniem specjalnego tworzywa, które uzupełni plastycznie twarzoczaszkę. To jednak dopiero za 1,5 roku, a może nawet za dwa lata.

- Najważniejsze, że jest ruchomy, skoordynowany, sam próbuje już jeść, rozpoznaje bliskich. Mamy nadzieję i wierzymy, że wszystko idzie ku lepszemu. Żyjemy tym, co jest teraz. Cieszymy się każdą chwilą i dziękujemy za to co jest - mówią najbliższe Tomaszowi osoby, jego żona Agnieszka oraz córka Ewa w tekście:  Nie ma miękkich ludzi w rodzinie Brzeskich!

Fot. Jolanta Bugajska

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.