Brukowiec Sądecki. Z du.. do mózgu

Brukowiec Sądecki. Z du.. do mózgu

Co bardziej dociekliwi przypomnieli nam, że kiedyś tu już tak bywało. W 1981 r. 50 związkowców postanowiło, że zostanie w sądeckim ratuszu w ramach protestu – jak podają źródła – „przeciw panoszącej się władzy komunistycznej i powszechnej niesprawiedliwości”. Jak może komuś wiadomo, tamtych uparciuchów z ratusza wyprowadziło ZOMO.

Młodszym Czytelnikom wyjaśniamy, że ZOMO to byli tacy trochę policjanci, tylko z dłuższymi pałkami, tarczami, w kaskach oraz w ochraniaczach na kolanach i łokciach. Pałki służyły do przekazywania argumentów tym, którzy myśleli i mówili inaczej niż władza. Metoda edukacyjna była bardzo prosta. Dobrze zbudowany nauczyciel wtłaczał pałką materiał na plecy ucznia (albo niżej), a impuls emitowany przez piekącą dupę błyskawicznie przekazywał wiadomość do mózgu. Dzięki temu głowa natychmiast wiedziała, co ma myśleć, bez straty czasu na gadanie.

Dla potrzeb szkoleniowych „Brukowca Sądeckiego” sprzęt używany przez obecne ZOMO prezentuje dla naszych Czytelników wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka. Jak udało nam się ustalić, głos wydobywający się spod tego białego kasku miał powiedzieć: „Wszystkich gromadzących się w sali obrad może znowu wyprowadzić ZOMO. Niekoniecznie zdalnie”. Jak widać historia ciągle jest nauczycielką życia.

Przypomnijmy, że Zmotoryzowanym Oddziałom Milicji Obywatelskiej zawdzięczamy też pierwsze polskie hasło reklamowe, które brzmiało: „Ani IXI ani OMO nie wypiorą tak, jak ZOMO”.

(mjr)

PS Specjalne podziękowania dla profilu FB wiceprzewodniczącego za udostępnienie cennego materiału szkoleniowego.

Więcej wiadomości Brukowca Sądeckiego w najnowszym numerze DTS:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.