„Brukowiec Sądecki” bardzo kulturalny. Psu na budę

„Brukowiec Sądecki” bardzo kulturalny. Psu na budę

Surowiak Małgorzata

Kultury trochę, kultury za grosz! – zawoła ktoś przytomnie po lekturze tylu niekulturalnych zdań. Zatem kultura i sztuka na naszych łamach, włala!

Musicie wpaść kiedyś do naszej galerii. W zbiorach „Brukowca” znajdują się prawdziwe arcydzieła. Niedawno na licytacji w Domu Aukcyjnym w Niskowej weszliśmy w posiadanie cennego obrazu olejnego pędzla Leona z Chełmca pt. „Dama z kundelkiem”. Jest to jedyne w polskich zbiorach dzieło tego mistrza. Dla kolekcjonerów istotne informacje: malowane temperą na desce orzechowej o wymiarach 53,4×39,3 cm.

Jak może miłośnikom malarstwa wiadomo, Leonowi z Chełmca pozowała do tego obrazu Małgorzata Surowiak. Krytycy sztuki zauważają, że Małgośka dla podkreślenia swojej miłości do zwierząt pozowała nie z gronostajem lub łasiczką (forma protestu przeciw hodowli zwierząt na futra!), ale z Miśkiem. Misiek to mieszaniec po przejściach z trudnym dzieciństwem, obecnie pomieszkujący na kocią łapę w przytułku dla psów. Ale cóż nam z Miśka? Niebawem wystawimy ten obraz na licytację, a cały dochód zostanie przekazany psu na budę.

Więcej wiadomości „Brukowca Sądeckiego” znajdziesz w DTS – numer dostępny bezpłatnie pod linkiem:

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.