Brąz który smakuje jak złoto

W ubiegłym tygodniu na kortach Centralnego Klubu Tenisowego w Grodzisku mazowieckim gdzie powstaje Narodowe Centrum Tenisa,  rozegrany został turniej tenisowy Drużynowe Mistrzostwa Polski chłopców do lat 14. Nasza drużyna grająca od szyldem Fakro wystąpiła w składzie z roku ubiegłego: Hubert Plenkiewicz, Tymon Litwic, Juliusz Stańczyk, Wiktor Jeż. Choć chłopcy grali ze starszymi przeciwnikami, wywalczyli brązowy medal.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów z całej Polski. W pierwszym dniu rozgrywek nasz team zmierzył się z drużyną  Górnika Bytom, który zajmuje w klasyfikacji klubów za rok 2020 pierwsze miejsce. Drużyna  STT Fakro okazała się  lepsza o przysłowiowy włos. Po rozegraniu dwóch meczy deblowych i czterech singlowych, przy wyniku w meczach 3:3, o rozstrzygnięciu  zdecydował lepszy bilans setów wygranych.

Wygrywając mecz ćwierćfinałowy STT Fakro awansowało do strefy medalowej.

Kolejny mecz rozgrywany był z drużyną MKT Łódź. Drużyna z Łodzi wzmocniona dwoma zawodnikami z czołówki Europy narodowości Ukraińskiej przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 . STT Fakro pozostało walczyć o brązowy medal.

Mecz o brązowy medal był powtórką z roku ubiegłego ( Finał DMP do lat 12). Wtedy drużyna STT Fakro o złoto walczyła z KS Błonia Kraków. Mecz, jak w roku ubiegłym – był zacięty. Po dwóch meczach deblowych niespodziewanie STT Fakro wyszło na prowadzenie 2 : 0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem jak przed rokiem – 3:3. O brązowym medalu zdecydował lepszy bilans setów.

Zawody zakończyły się złotem dla  klubu ze Szczawna Zdroju, srebrem dla  MKT Łodź  i brązem dla STT Fakro Nowy Sącz.

Od lewej : Tymon Litwic , Wiktor Jeż,  Juliusz Stańczyk , Hubert Plenkiewicz , trener Bartosz Terczyński 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.