Bracia Koral znów spieszą na ratunek. Tym razem „zamaskowali” ratowników

Dar braci Koral dla ratowników

Producent lodów z Nowego Sącza zakupił i przekazał małopolskim ratownikom ponad 200 sztuk profesjonalnych masek zabezpieczających twarz oraz drogi oddechowe.

Firma rodzinna braci Koral od lat aktywnie wspiera różnego rodzaju inicjatywy związane z rozwojem i bezpieczeństwem. Już na początku epidemii wsparła finansowo szpitale w Małopolsce i w Rzeszowie –  gdzie zlokalizowany jest jej drugi oddział przekazując w sumie 810 000 zł. Kolejnym etapem wsparcia jest zabezpieczenie ratowników medycznych, którzy w walce z wirusem są na pierwszej linii starcia.

– Mimo trudnej sytuacji, która dotknęła wielu producentów różnych branż, staramy się w maksymalnie możliwy sposób wspierać placówki oraz środowisko medyczne w walce z epidemią. Przekazanie sprzętu zespołom medycznym Państwowego Ratownictwa Medycznego w Małopolsce to podziękowania oraz wyraz uznania od firmy Koral za codzienną walkę z pandemią na pierwszej linii starcia. Wierzymy, że odpowiednia ochrona sprawi, że ich praca będzie nieco łatwiejsza, a bezpieczeństwo duże wyższe, aby każdego dnia mogli służyć i pomagać mieszkańcom całego regionu, ratować nasze zdrowie i życie – mówi Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu Koral.

Do ratowników trafiło 200 masek chroniących twarz oraz drogi oddechowe ratowników. Dzięki swojej konstrukcji maski tego typu  nie utrudniają widzenia, co znacznie ułatwia pracę ratownikom w czasie wykonywania czynności medycznych, jak również podczas prowadzenia ambulansu. Przekazany sprzęt będzie służył ratownikom z powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego i bocheńskiego.

– Każdego dnia pokonujemy kolejne trudności związane z naszą pracą, ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego, często tragediami, które się z tym wiążą. Epidemia koronawirusa sprawiła, że musimy mierzyć się również z zagrożeniem własnego zdrowia, możliwością zarażenia poważnym wirusem, z którym mamy do czynienia każdego dnia, a wtedy koniecznością izolacji i brak możliwości wsparcia zespołu w pracy. Dlatego tak ważny jest sprzęt, który chroni nas przez zakażeniem, ale jednocześnie nie przeszkadza nam w pracy, jest wielokrotnego użytku i zabezpiecza przez zakażeniem. Bardzo dziękujemy firmie Koral za przekazanie takiego profesjonalnego sprzętu w postaci 200 masek dla ratowników. Dzięki niemu mamy szansę jeszcze lepiej dbać o zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu – mówi Krzysztof Olejnik – ratownik medyczny z Nowego Sącza.

Producent lodów wspiera medyków również w inny sposób – do szpitali w regionie wstawił zamrażarki z lodami, które są na bieżąco uzupełniane, aby=osłodzić personelowi medycznemu trudy pracy.

Koral to największy polski producent lodów. Istnieje na rynku od 1979 roku, czyli ponad 40 lat.  Główną siedzibą firmy jest Nowy Sącz, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Rzeszowie oraz w Limanowej.

 

Świadectwo Barbary Koral czyli… jak pustelnik z Libanu pomógł lekarzom, albo oni – Jemu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.