Nowy Sącz: boa dusiciel w autobusie. Ewakuowano 30 pasażerów

W czwartek 27 lipca, kilka minut po godz. 18., sądeccy strażacy otrzymali zgłoszenie, że w autobusie relacji Kraków – Nowy Sącz, na ul. Witosa, znajduje się wąż. Ewakuowano 30 pasażerów. 

–  Nikt z podróżujących nie zgłaszał dolegliwości lub kontaktu ze zwierzęciem. Ratownicy po dotarciu do siedzenia w tylnej części pojazdu natrafili na węża o długości ok. 1 m, nie przypominającego żadnego z gatunków żyjących na terenie kraju – relacjonuje Marian Marszałek z PSP Nowy Sącz.

– Zwierzę umieszczono w worku za pomocą chwytaka do zwierząt. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP poinformowało o tym zdarzeniu Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta oraz Policję. Sprawdzono dodatkowo wnętrze autobusu oraz luki bagażowe  nie stwierdzając obecności innych zwierząt.

Kierowca autobusu wskazał osobę, która mogła być właścicielem węża, jednak pasażer nie przyznał się do posiadania zwierzęcia. Na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy przychodni weterynaryjnej. Stwierdzili, że wąż to około roczny boa dusiciel. Policjanci nie ustalili kto jest właścicielem. Zwierzę przekazano pracownikom przychodni weterynaryjnej.

Fot. PSP Nowy Sącz. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.