Bohaterowie bez peleryn…

Bohaterowie bez peleryn…

Ci bohaterowie nie mają peleryn. Mają za to maseczki, przyłbice, rękawiczki i czasem kombinezony. Nie walczą ze złoczyńcami, ale bronią naszego zdrowia i życia. Ich wysiłek często jest niedostrzegany przez społeczeństwo, ale bez wątpienia zauważają go ich najbliżsi, a w szczególności dzieci. Akcja „Dziękujemy Bohaterom. Pomagamy ich Dzieciom”, o której pisaliśmy TUTAJ  doczekała się finału. Do tysiąca uczniów, którzy opowiedzieli w kilku słowach o bohaterstwie swojej mamy lub taty, trafią karty podarunkowe do sklepów odzieżowych.

„1000 kart podarunkowych, trzy tygodnie intensywnych prac, 20 zaangażowanych lokalnych organizacji koordynujących akcję w poszczególnych województwach, prawie 150 publikacji w mediach lokalnych, trzy razy tyle w serwisach społecznościowych i niezwykła ilość dobrej energii i radości. Tak przebiegała akcja „Dziękujemy Bohaterom. Pomagamy ich Dzieciom”, której organizatorem jest Federacja Funduszy Lokalnych w Polsce, a fundatorem nagród Fundacja 4F Pomaga” – piszą organizatorzy.

Zwycięzcy zostali wyłonieni przez 20 lokalnych organizacji pozarządowych ze wszystkich województw. Za rozstrzygnięcie konkursu w naszym województwie odpowiadało Małopolskie Towarzystwo Oświatowe. Dziś w auli Splotu nagrody wręczono około 25 dzieciom z najbliższej okolicy Nowego Sącza. Do kolejnych 60 osób z naszego regionu, ze względu na pandemię, karty podarunkowe 4F na zakup odzieży sportowej o wartości 500 zł zostaną wysłane pocztą.

„Mama z poświęceniem pędzi karetką ubrana w kombinezon, maskę. Nie mówi, że się boi, a boi się na pewno. Jak wraca, to znów pędzi, na plac zabaw ze mną, Bartkiem i Milenką, bo my jesteśmy najważniejsi” – pisał Jakub.

Mój tata pomaga i ratuje ludzi bo kocha swój zawód i jest dobrym człowiekiem. Każdy kto pomaga drugiemu człowiekowi jest bohaterem” – zapewniała Kornelia.

„Kiedy mama pozwoliła mi założyć strój, w którym pracuje, tj. kombinezon, maskę, gogle i przyłbicę, a ja wytrzymałem w nim 5 minut, zrozumiałem, że tylko bohater może pracować 12 godzin w takim stroju” – opowiadał Sebastian.

„Mama to super bohater – w okresie pandemii nieustannie w śmiesznym kombinezonie, maseczce i przyłbicy dzielnie usprawniała pacjentów narażając swoje zdrowie i swojej rodziny. Z odparzonym czołem wracała zmęczona do domu” – zdradziła Maja.

Setki takich i innych, równie wzruszających zgłoszeń trafiło do organizatorów konkursu. Odpowiedzi dzieci pokazują ogrom pracy i zaangażowania ich rodziców – pracowników służby zdrowia.

W konkursie mogli brać udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i średnich, których rodzice lub opiekunowie pracują w służbie medycznej. Mowa tu zarówno o lekarzach, jak i pielęgniarkach, ratownikach medycznych, sanitariuszach, salowych, rehabilitantach, fizjoterapeutach oraz pracownikach administracyjnych.

fot. ilustr. pixabay

 

 

 

 

 

 

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama