Bóg mordu...

Za nami drugi dzień XXIII Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Tym razem sądeccy miłośnicy sztuki słowa obejrzeli przedstawienie o życiu, czyli "Bóg mordu" Yasminy Rezy.

To znakomicie napisana sztuka, dlatego nie dziwi, że tak chętnie po nią sięgają teatry. To opowieść o życiu. O tym, jak niewielki problem przeradza się w wielki konflikt. Gdzie zanikają hamulce, hamulce moralne czy kultura osobista. A jeśli doda się do tego odrobinę alkoholu to afera z niczego jest gotowa.
Czy tak bywa w codziennym życiu? Oczywiście! Dlatego ta sztuka jest tak aktualna i zawsze taka bywa.
W przedstawieniu udział wzięli znani i lubiani aktorzy: Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Katarzyna Misiewicz oraz Piotr Ligenza. Artyści pokazali się z jak najlepszej teatralnej strony. Z przyjemnością oglądało się ich grę, a długie brawa były jak najbardziej zasłużone.
"Bóg mordu"
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Johnny Witty
Światło: Grzegorz Orłowski
Dźwięk: Joanna Cywińska.
Scenografia: SOPA.
W poniedziałek sądeckich miłośników teatr czeka kolejna uczta. Na scenie wystąpi w sztuce "Cudotwórca" mistrz Adam Ferency, a obok niego: Anna Gajewska i Henryk Niebudek. Początek godz. 19.00.
Spektakl poprzedni wernisaż wystawy pasteli Krzysztofa Kulisia "Impresje teatralne".

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.