Bocian Mgr. Morsa poleciał do Teleexpresu

Bocian Mgr. Morsa poleciał do Teleexpresu

Jak pisaliśmy TUTAJ, na ulicy Wąskiej w Nowym Sączu pojawił się ostatnio bocian, z racji kwarantanny ,,uwięziony” przez artystę znanego jako Mgr Mors – w słoiku. Oczywiście nie jest to żywy ptak, a malunek, który dołączył do murali przedstawiających wilka i niedźwiedzia. Dziełem sądeckiego artysty zainteresowała się Telewizja Polska.

Fragmentem programu Teleexpress Extra oraz inspirowanej nim prognozy pogody kanału TVP info Mariusz Brodowski, czyli Mgr Mors, podzielił się na swoim profilu na Facebooku.

Pogoda na jutro 😉

Bocian w słoiku z ul.Wąskiej w Nowym Sączu zainspirował prezentera do pokazania nietypowej prognozy pogody 🙂

Opublikowany przez Mgr Mors Czwartek, 7 maja 2020

Redaktorzy Teleexpres Extra podkreślają, że praca artysty z Nowego Sącza odbiła się już szerokim echem i została zauważona między innymi przez amerykański portal streetartowy.

Bocian to jednak nie najnowsze dzieło zamieszczone na ulicy Wąskiej. Po nim ,,zawędrował” tam bowiem jeleń, którego wizerunek ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania lasów.

Przypomnijmy, że w czasach kwarantanny Mgr Mors postanowił promować sztukę poprzez akcję „Cała Polska Maluje”. Internauci mogą, oglądając na żywo artystę podczas pracy oraz słuchając jego wskazówek, samodzielnie wykonać obraz.

fot. archiwum Mgr. Morsa

nagranie: Superexpress Extra – Facebook: Mgr Mors

Share on twitter
Share on facebook