Bliżej profilaktyki nowotworowej oraz uroginekologicznej

Bliżej profilaktyki nowotworowej oraz uroginekologicznej

Centrum Aktywnych Kobiet we współpracy z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu organizuje 11 marca konferencję o zdrowiu kobiet pt. „Kobieta w Centrum”. To wydarzenie, w którym warto wziąć udział, aby podnieść swoją świadomość w zakresie profilaktyki nowotworowej oraz uroginekologicznej.

– Tematyka konferencji skoncentrowana jest na niezmiernie ważkich problemach zdrowotnych współczesnego człowieka. Uroginekologia stanowi dziedzinę medycyny zajmującą się patologiami i chorobami dotyczącymi dna miednicy, których występowanie jest coraz częściej stwierdzane wśród kobiet w różnym wieku, a także u mężczyzn. Choroby uroginekologiczne znacząco wpływają na spadek jakości życia pacjentów, prowadząc do obniżenia poczucia pewności siebie, izolacji społecznej, wycofania zawodowego, a nawet depresji. Natomiast profilaktyka nowotworowa poprzez promowanie czujności onkologicznej, prozdrowotnych zachowań i zdrowego stylu życia pełni najistotniejszą rolę w zapobieganiu chorobom nowotworowym – tłumaczy Małgorzata Szlag, prezes Zarządu Centrum Aktywnych Kobiet.

Aby wziąć udział w konferencji, trzeba się zarejestrować i kupić symboliczny bilet (cena 30 zł), który obejmuje pakiet konferencyjny i poczęstunek. Pełny program konferencji, szczegółowe informacje oraz zapisy na wydarzenie znajdują się na stronie Centrum Aktywnych Kobiet na Facebooku: www.facebook.com/CentrumAktywnychKobiet. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej także w najnowszym DTS:

 

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama