Dopłaty do błękitnego węgla dla sądeczan wstrzymane

Dopłaty do błękitnego węgla dla sądeczan wstrzymane

Czy zakup błękitnego węgla jest „inwestycją” w poprawę jakości powietrza w mieście? Jedno słowo spowodowało, że dopłaty Regionalnej Izby Obrachunkowej zostały wycofane, a mieszkańcy nie mogą składać wniosków o dotację na dofinansowanie zakup ekologicznego paliwa.

31 października RIO poinformowała, że na skutek wątpliwości co do sposobu dofinansowania zakupu błękitnego węgla wstrzymane zostaną dopłaty dla mieszkańców. Wątpliwości wzbudził termin „inwestycja”.

Naszym zdaniem to jest inwestycja. Inwestujemy przecież w czyste powietrze i poprawę jego jakości, a co za tym idzie – w zdrowie mieszkańców, zmniejszenie kolejek w szpitalach i do lekarzy. Myślę, że prawo w tym momencie nie nadąża za rzeczywistością i zmianami- mówił Grzegorz Tabasz z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

Jak dodał – wyjaśnieniu tej kwestii służyć będzie posiedzenie  Regionalnej Izby Obrachunkowej 13 listopada. Poinformował również, że w tej chwili zespół prawników pracuje nad odpowiedzią i uzasadnieniem uchwały, która jak się okazuje jest pierwszą tego typu uchwałą samorządu w Polsce.

Jesteśmy pionierami i badamy nowe, nieznane tereny. Nikt wcześniej tego nie robił i takie są tego konsekwencje ale musimy przebrnąć przez procedurę, która, mam nadzieję, zakończy się sukcesem – mówił Tabasz.

Do tej pory udało się sfinalizować zakup około 40 ton błękitnego węgla.

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama