Bilsko: samochód ciężarowy zapalił się na podjeździe pod Just

Dziś nad ranem w miejscowości Bilsko (gmina Łososina Dolna) doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Ogień obejmował całą kabinę ciągnika siodłowego MAN. W środku znajdowała się turystyczna butla gazowa, a na naczepie węgiel.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 4. rano na podjeździe pod Just, na pasie w kierunku Nowego Sącza.

Samochodem podróżował sam kierowca i jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych usiłował ugasić ogień za pomocą gaśnicy proszkowej. Jak poinformował mężczyzna, we wnętrzu płonącej kabiny znajdowała się turystyczna butla gazowa.

Po ugaszeniu pojazdu i dogaszeni zarzewi ognia, strażacy odnaleźli butlę gazową, wyciągnęli z pojazdu i przenieśli do pobliskiego rowu z wodą, aby dodatkowo schłodzić niebezpieczny przedmiot.

Jak informują sądeccy druhowie: “miejsce prowadzonych działań posypane zostało piaskiem oraz solą przez służby drogowe. Spalony ciągnik siodłowy został rozpięty od naczepy, która zabrana została przez przybyły na miejsce kolejny ciągnik siodłowy. Samochód zepchnięty został przez ładowarkę, która przybyła z pobliskiej firmy.”

Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Działania gaśnicze trwały ponad trzy godziny i w tym czasie ruch odbywał się wahadłowo.

Na miejscu pracowali strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze i OSP Łososina Dolna oraz policja.

To kolejne zdarzenie na drodze krajowej nr 75 w ostatnich dniach. O poprzednich pisaliśmy TUTAJ.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.