Bezpłatne badanie mammograficzne w Nowym Sączu

Bezpłatne badanie mammograficzne w Nowym Sączu

kobieta

Na nowosądeckim rynku stanie mobilna pracownia mammografii. Z bezpłatnego badania w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia mogą skorzystać kobiety w wieku 50-59 lat.

Specjalistyczna mobilna pracownia będzie działać w Nowym Sączu od 16 do 18 maja w godzinach 10:00-18:00. Znajdzie się w niej aparat mammograficzny, poczekalnia, rejestracja oraz szatnia.

Na darmowe badanie mogą zgłosić się kobiety, które rocznikowo mają od 50 do 69 lat i nie korzystały z mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania po 12 miesiącach. Wśród nich znajdą się zwłaszcza panie będące w grupie ryzyka, czyli posiadające mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub/i BRCA 2 oraz te, u których matki, siostry lub córki stwierdzony został rak piersi.

Aby skorzystać z bezpłatnego badania nie trzeba mieć skierowania. Nie jest ważne też miejsce zamieszkania kobiety. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja pod numerem 503-777-651 lub (12) 633-02-18.

Badania wykonywane będą w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez NFZ, a ich wykonawcą jest Centrum Medyczne Maszachaba z Krakowa.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Kulturalny Nowy Sącz. Będzie się działo!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.